Informāciju par tūrisma maršrutiem, vēlamajām apskates vietām un objektiem, gidiem iespējams iegūt Lubānas novada tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrā.

Adrese: Oskara Kalpaka iela 4, Lubāna, Madonas novads, Latvija, LV-4830

Darbalaiks:  

Otrdiena-piektdiena 9:00-12:00/13:00-18:00.

Sestdiena: 10:00-14:00

Tālrunis: +371 26374962

E-pasts: ilze.kraukle@lubana.lv

http://www.draugiem.lv/lubanastkmc/

http://www.facebook.com

 

 


 

Lubānas novada un kaimiņu novadu iepazīšanai aicinām izmantot tūrisma ceļvedi LUBĀNA EZERA NOSLĒPUMI.


 Izveidots VIRTUĀLS CEĻVEDIS ar cilvēkiem ratiņkrēslos un vecākiem ar bērniem ratiņos “draudzīgiem” tūrisma objektiem

Domājot par vides pieejamību cilvēkiem ratiņkrēslos, kā arī jaunajiem vecākiem ar bērnu ratiņiem, Gulbenes novada pašvaldības aģentūra “Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs” sadarbībā ar kaimiņu novadu tūrisma informācijas centriem ir izveidojusi virtuālu ceļvedi, kurā ir apkopojusi Gulbenes un kaimiņu novados cilvēkiem ratiņkrēslos un vecākiem ar bērniem ratiņos "draudzīgos" tūrisma objektus un pakalpojumu sniedzējus.

Apkopojumā var iepazīties ar Gulbenes, Smiltenes, Raunas, Apes, Alūksnes, Lubānas, Madonas, Cesvaines, Balvu, Viļakas un Jaunpiebalgas novadā pieejamo tūrisma piedāvājumu, pakalpojumu sniedzējiem un servisiem.

Plānojot ceļojumus, lūgums iepriekš sazināties ar objektu saimniekiem, lai pārliecinātos, vai, ņemot vērā Covid-19 ierobežojumus, objekts ir atvērts un uzņem viesus.

Labprāt gaidīsim ieteikumus un uzlabojumus, jo vide un situācija apkārt ir nebeidzamās pārmaiņās. Labojumus un ieteikumus aicinām sūtīt uz e-pastu: turists@gulbene.lv

Virtuāls ceļvedis: Apceļo novadus Ziemeļaustrumlatvijā


VELOMARŠRUTS PA AIVIEKSTES LOKIEM

 

MARŠRUTA KARTE UN APRAKSTS PDF FORMĀ

Šis velomaršruts Tev palīdzēs iepazīties ar Aiviekstes upes apkārtni un iepazīt tajā esošos apskates objektus, jo maršruts, lielākoties, virzās paralēli upei. Velomaršruts sniegs iespēju ikvienam ieraudzīt vietas, kas šķitīs ainaviski un citādā ziņā ļoti pievilcīgas. Jau pašā sākuma posmā braucējus priecēs senās alejas, kas laiku pa laikam pavadīs gan līdz „Naudas ozolam”, gan Jāņa Zābera muzejam „Vecais ceplis”, kā arī līdz zemnieku saimniecībai „Zvaigznītes”. Ceļš līdz šiem objektiem pa grants ceļu vedīs gar Aiviekstes upi, kur brīžiem, gandrīz satiekoties ar ceļu, tā liks par sevi manīt. Šis ceļa posms pārsteigs ar ainaviski pievilcīgiem dabas skatiem, kur aicinām arī apstāties un uzņemt kādu skaistu foto. Nelielā posmā maršruts vedīs pa asfalta ceļu, uz kura ir lielāka satiksmes intensitāte, tādēļ jābūt piesardzīgiem. Putnu audzētavā „Rozas” jūs sagaidīs viesmīlīgs saimnieks, kur aicinām arī uzpildīt ūdens krājumus, jo tālākais ceļš uz Oskara Kalpaka dzimtajām mājām „Liepsalas” prasīs lielāku piepūli. „Liepsalas” ir lieliska vieta, kur atpūsties, uzrīkot nelielu pikniku vai vienkārši izbaudīt laiku un apkārtni, jo teritorija ir labi sakopta. Velomaršruta pēdējā posmā, braucot uz atpūtas vietu „Kodoli” un Lubānu, braucējus iepriecinās viegli izbraucam meža ceļš.

  

 


 VELOMARŠRUTS LUBĀNA-LETTES-LUBĀNA

MARŠRUTA KARTE UN APRAKSTS PDF

 

Maršruts ir piemērots vidējās fiziskās sagatavotības velobraucējiem. Velomaršrutā iekļauti Lubānas novada apskates objekti. No Lubānas tūrisma informācijas centra līdz Baltajam krogam, cauri Lubānas pilsētai ved ~2km garš asfaltēts ceļš. No Baltā kroga līdz Podiņu kokaudzētavai ir grants ceļš, kas vijas gar plašām pļavām un krāšņiem mežiem. No Podiņu kokaudzētavas paveras divas iespējas, kā nokļūt līdz disku golfam, kas atrodas ZS "Lettes". Šo ceļu var mērot pa grants ceļu ~4,5km garumā, kas vijas gar skujkoku mežiem, vai arī ir iespēja izvēlēties nedaudz garāku, taču vieglāk mērojamu ceļu cauri skaistajam Līčagala mežam, kas priecē ar koku jaunaudzēm un koku aleju. Arī atpakaļceļā ir iespējams izvēlēties vai nu grants vai otru meža ceļu, kurš, salīdzinot ar pirmo, ir augstākas grūtības pakāpes, nelīdzenumu un bedru dēļ. Izbraucot cauri šim Līčagala meža ceļa posmam, līdz Vaidavu akmeņu parkam ved grants ceļš, kura garums ir 4km. Maršruts ir piemērots ģimenēm, aktīvā tūrisma piekritējiem un jauniešiem.   

 

 


VELOMARŠRUTS  AR DIVRITENI APKĀRT LUBĀNA EZERAM

MARŠRUTA KARTE UN APRAKSTS PDF

 

Maršruts paredzēts aktīviem un sportiskiem velobraucējiem. Tas iekļauj Lubāna ezeru un tā apkārtni. Maršruta laikā iespējams apskatīt dažādus dabas objektus, kā arī informatīvos objektus. Maršruts ir ainaviski pievilcīgs un daudzveidīgs ceļu seguma ziņā: tas ved pa meža ceļiem, pļavu, grants ceļiem, asfaltu un zemes ceļiem. Pļavas posmā divriteni, iespējams, būs jāstumj, kā arī lietus laikā vai pēc lietus šajā posmā būs dubļi, tas būs grūtāk izbraucams. Tādā gadījumā iespējams izvēlēties alternatīvu maršrutu. Visa maršruta garumā iespējams baudīt Lubāna un tā apkārtnes ainavisko pievilcību, iepazīties ar saglabājamām dabas vērtībām.