Lubānas vīnotavā, izmantojot pasaulē atzītas tradicionālas vīna darināšanas metodes, no Latvijas labumiem tiek darināti sarkanie, baltie un dzirkstošie vīni.

Ideja par vīna darīšanu vīndarim Oskaram Žvaginam radās, aptuveni astoņus gadus atpakaļ, kad vasarā ogu raža ir bijusi tik bagātīga, ka tās nebijis kur likt. Oskars atcerējies, ka padomju laikos arī viņa mājās vectēvs bija gatavojis vīnu, un receptes tika pierakstītas uz skapja durvīm. Tam visam atausot atmiņā, tika mēģināts darināt pašam savu vīnu, receptes tika pielāgotas mūsdienu vajadzībām, lai vīnu varētu baudīt pie pusdienām, vakariņām vai svarīgiem dzīves notikumiem.

Šobrīd tirgošanā tiek piedāvāts ābolu baltvīns “Dārznieka ābols”, rabarberu baltvīns “Rabarbers”, cidoniju desertvīns “Saldā cidonija”, rabarberu desertvīns “Saldais rabarbers” un ābolu destilāts “Dārznieka stiprais”. Tiek darināti arī sarkanie vīni, taču gatavošanas process aizņem nedaudz ilgāku laiku, kā baltajiem vīniem.

Vīndaris Oskars Žvagins piedāvā arī apskatīt vīnotavu un pastāstīt par savu darbību, kā arī vīnotavā ir iespējams vīnus degustēt un iegādāties. Produkciju var iegādāties arī pārtikas veikalos "Parks" (Par ielā 4, Lubānā) un "Centrs" (O.Kalpaka ielā 5, Lubānā). Tikšanās un degustāciju laiki ir iepriekš jāsaskaņo.

Skatīt video: https://www.youtube.com/watch?v=ZCqpioUUfWA

Adrese: Parka iela 6, Lubāna, Lubānas novads, LV-4830

Tālrunis: +371 26320202 (Oskars)

E-pasts: lubanasvinotava@gmail.com

Mājaslapa: https://www.facebook.com/lubanasvinotava/