Kokaudzētava „Podiņi” ir vienīgais Latvijas valstij piederošais ražošanas uzņēmums Lubānas novadā, par kuru rūpējas akciju sabiedrība “Latvijas valsts meži”. Šobrīd tā ir viena no modernākajām Baltijā un viena no trim Latvijas lielākajām kokaudzētavām, nodarbinot ap 65 vietējos iedzīvotājus.

Kokaudzētava ir īpaša ar to, ka tās ražošanas tehnoloģijas šobrīd ir papildinātas ar jaunu stādu vaskošanas līniju, kas minūtē novasko pat 86 egļu stādiņus, un pašlaik ir vienīgā strādājošā šāda veida iekārta pasaulē. Tādējādi stādi mežā ir pasargāti no priežu lielā smecernieka bojājumiem, kas citkārt egles stādiņu mēdz pamatīgi saskādēt.

Šobrīd astoņas ar mūsdienu jaunākajām tehnoloģijām atbilstoši aprīkotas siltumnīcas nodrošina 18 miljonus sējeņu sezonā. Tie tiek izstādīti uz lauka un audzēti 2 gadus līdz realizācijai pircējiem. Šādai stādu audzēšanas tehnoloģijai (stādi ar uzlabotu sakņu sistēmu) nepieciešamas arī ļoti lielas platības lauku ierīkošanai, pašlaik tie ir aptuveni 70 ha. Stādi tiek arī eksportēti uz Zviedriju, Lietuvu, Igauniju un citām valstīm.

Interesentiem, pēc iepriešējas pieteikšanās, ir iespēja kokaudzētavu apmeklēt un iepazīties ar tajā notiekošajiem ražošanas procesiem.

 

Adrese: „Podiņi”, Indrānu pagasts, Lubānas novads, Latvija, LV–4830
Tālrunis: 29197339

E-pasts: m.druvaskalns@lvm.lv