Dabas taka “Aiviekstes ozoli”, kas vijas gar Aiviekstes upes krastu, tika izveidota ar biedrības “Aborieši” iniciatīvu ar mērķi labiekārtot apkārtni pie upes un rast iespēju dažādot brīvā laika aktivitāšu iespējas, sākotnēji piedāvājot loka šaušanu un šķēpa mešanu pa dažādiem atribūtiem.

Takas sākuma posmā ir izveidots loka šaušanas stends. Tajā piedāvā izmēģināt savus spēkus piedaloties arī tādās vēsturiskās aktivitātēs kā šķēpa mešana, akmens grūšana un nažu mešana. Šīs nodarbes iespējams organizēt arī pasākumos organizācijām un cilvēku grupām līdz 30 personām. Netālu no šautuves no dažādiem dabā sastopamiem materiāliem izveidota arī baskāju taka - ikvienam der izmēģināt savu pēdu izturību pret tādiem dabas materiāliem, kā čiekuri, akmentiņi utt., vienlaicīgi uzlabojot savu veselību.

Takā ir  radīta arī akmens laikmeta apmetne, kura apmeklētājiem ļauj atgriezties daudzu gadu tūkstošu senā pagātnē ar iespēju iejusties kādreizējā Aboras apmetnes cilvēka ādā. Apmetnē atrodas ar ādām aplikts slietenis, kurā aplūkojami akmens laikmeta māla trauki, kaula, akmens, koka un krama darbarīki un ieroči, atsevišķi tā laika mūzikas instrumenti, kā arī ir iespējams izmēģināt radīt uguni izmantojot koku un kramu. Atrodas arī dabas takas veidotāja un uzturētāja Māra Valaiņa paša veidotā vienkoča laiva.

Dabas takā visa gada garumā tiek organizēti dažādi ar aktīvo atpūtu saistīti pasākumi, kā, piemēram, Viduslaiku sacensības, savukārt ziemā taka pārtop par distanču slēpošanas trasi.

Lai izmēģinātu minētās aktivitātes un uzzinātu ko vairāk par akmens laikmeta sadzīvi, nepieciešams iepriekš pieteikties.

Skatīt video: https://www.youtube.com/watch?v=EyypXvpyrDghttps://www.youtube.com/watch?v=3feWiZJ650o

Adrese: Krasta iela (beigu posms), Lubāna, Lubānas novads, LV-4830 

Tālrunis: +371 26649344 (Māris Valainis)

E-pasts: marisvalainis@inbox.lv