"Lettes" ir zemnieku saimniecība, kuras īpašnieks bija Lubānas novadnieks, dziesminieks un sava novada patriots Miķelis Gruzītis, savukārt ideja par diskgolfa laukuma izveidi "Lettēs" radās Miķeļa dēlam Rolandam. Vairumam no mums ir priekšstats par golfu. Vismaz tik daudz, ka ir skaidrs spēles uzdevums- trāpīt bumbiņu bedrītē ar pēc iespējas mazāku sitienu skaitu. Arī lidojošo šķīvīti jeb disku ir mēģinājuši mest gandrīz visi. Spēlējot diskgolfu, ir iespēja šīs divas darbības apvienot. Diskgolfs ir jautra, aktīva un aizraujoša nodarbe, brīvā dabā.

Spēles ideja ir ļoti līdzīga tradicionālajam golfam. Pirmais metiens tiek veikts no starta laukumiņa. Trases daļu pa kuru plānots nokļūt līdz mērķim sauc par celiņu (fairway). Trasē esošie šķēršļi (koki, pauguri, ūdeņi) procesu padara interesantāku. Spēlētājam ir iespējas izvēlēties – veikt īsāku, bet precīzāku metienu, lai apietu, piemēram, krūmu, vai mest spēcīgāk, pāri šķērslim, taču vienlaicīgi riskēt ar kļūdīšanos. Celiņš ir pabeigts, kad disks sasniedzis mērķi. Visizplatītākais disku golfa mērķis ir speciāli šai spēlei izgatavots grozs. Diskam jāpaliek pašā grozā vai virs tā iekārtajās ķēdēs (discsport.lv).

SPĒLES GAITA un noteikumi

Diskgolfa spēle parasti notiek 3-5 cilvēku grupās. Spēles uzdevums ir sasniegt mērķi pa noteikto maršrutu ar pēc iespējas mazāku metienu skaitu. Katrs nākamais metiens tiek izdarīts no vietas, kur apstājies iepriekšējā metienā raidītais disks. Rezultātu iegūst summējot katra mērķa sasniegšanai izmantoto metienu skaitu un soda punktus. Uzvarētājs ir tas, kurš pieveic visu trasi ar pēc iespējas zemāku rezultātu.

Galvenais diskgolfa noteikums ir pieklājība - korekta izturēšanās pret vidi, citiem spēlētājiem un skatītājiem! Tā ietver arī apzināšanos, ka disks ir bīstams objekts - ar to trāpot cilvēkam, var radīt nopietnas traumas. Metam tikai tad, ja tas ir droši, ja neviens nestāv ceļā vai mērķa tuvumā. Arī paši netraucējam metiena izdarītājam!

 • Katrā strīdus situācijā jāpaļaujas uz grupas vairākuma lēmumu. Ja domas dalās, tad vienmēr tiek lemts par labu spēlētājam.
 • Pirmais metiens jāizdara no starta laukumiņa.
 • Kad katrs spēlētājs ir metienu izdarījis, otro metienu no jaunās pozīcijas izdara tas, kurš ir vistālāk no groza. Pārējie spēlētāji gaida, nesteigdamies uz priekšu.
 • Pirms otrā metiena spēlētājs ar īpašu merķējamo disku atzīmē jauno pozīciju.
 • Marķieris tiek nolikts tieši priekšā nokritušajam diskam. Tikai pēc pozīcijas marķēšanas drīkst pacelt savu disku. Marķieris ir jālieto vienmēr!
 • Izdarot metienu, vismaz vienam atbalsta punktam (kājai) jābūt pie marķiera (nepieskaroties tam), un metot nedrīkst šķērsot iedomātu gar marķieri novilktu līniju, kas perpendikulāra virzienam uz grozu vai šķērsli (“mandatory”).
 • Ja mestais disks nokritis autā (OB jeb Out of Bounds), tiek piešķirts soda punkts, un nākamais metiens jāizdara 1m no auta līnijas vietā, kur disks to šķērsoja.
 • Pēc mestā diska atlaišanas drīkst šķērsot marķēto vietu. Izņēmums ir groza tuvumā - 10 metru zonā ap grozu pēc metiena jāsaglabā sava pozīcija nešķērsojot marķieri.
 • Kad visi spēlētāji iemetuši disku grozā, grupa iet uz nākamo celiņu un pieraksta izspēlētā celiņa rezultātu.
 • Katrs savus punktus skaita pats. Nākamo celiņu pirmais sāk tas, kuram iepriekšējā celiņā ir vislabākais rezultāts.
 • Vēlams, lai katram spēlētājam būtu lidojošais disks.
 • Spēlētāji vienojas par vienu mērķi, kas ir pāris metienu attālumā. Un tam nav obligāti jābūt speciālajam disku golfa grozam. Tik pat labi tas var būt, piemēram, koks, siena guba, malkas grēdas gals.
 • Metienus skaita. Spēlētājs, kurš trāpījis pa mērķi ar mazāko metienu skaitu, uzvar.
 • Kad visi trāpījuši pa pirmo mērķi, atliek vienoties par nākamo, un spēle turpinās!

(Informācijas avots: www.ldgf.lv)

Oficiālie spēles noteikumi Latvijas diskgolfa federācijas mājaslapā http://www.ldgf.lv/kas-ir-diskugolfs/pdga-noteikumi/

Ja vēlies izmēģināt jaunu sporta veidu, kvalitatīvi un sportiski pavadīt laiku- dodies uz Lettēm! Šeit var skatīt visas Latvijas diskgolfa laukumu karti: http://www.diskgolfs.info/p/diskgolfa-laukumi.html.

Sekot līdzi disku golfa aktualitātēm Lubānas pusē vari Lettes facebook lapā - https://www.facebook.com/discgolflettes/ 

Adrese: "Lettes", Indrānu pagasts, Madonas novads, LV-4830

Tālrunis: +371 29169497 (Rolands Gruzītis, ja ārpus zonas - droši sūtiet sms!)

GPS: 56° 55' 52.0420998", 26° 48' 16.6140018