Katru gadu Broņislavas Martuževas fonds RAKSTĪTĀJA sadarbībā ar Lubānas novada pašvaldību, dzejnieces Broņislavas Martuževas (1924. – 2012.) dzimšanas dienā organizē koncertu – veltījumu dzejnieces piemiņas godināšanai.

Turpinot iesākto, 2021. gada 3. jūlijā, plkst. 17.00, Lubānas pilsētas estrādē skanēja koncertprogramma “KARSTA MANA JAUNA DZIESMA. Veltījums Broņislavai Martuževai 97. dzimšanas dienā.”

Par koncerta moto šogad izvēlētas Broņislavas Martuževas tuvas dzejnieces un domubiedres Laimas Līvenas dzejas rindas:

“Karsta mana jauna dziesma

Kungi gāja līkumiņu

Govju gani, cūku gani

Tie pie dziesmas sildījās”

Martuževa uzskatīja Laimu Līvenu par savu gara radinieci un mantinieci. Simboliski, uzsverot paaudžu pēctecības nozīmi, kā tautas vērtību un gara spēka izdzīvošanas garantu, koncertprogramma šogad uzticēta jaunajai dziedātājai Aleksandrai ŠPICBERGAI.

„Katras dziesmas stāsts veidots ar prieku un sirsnību. Vēlos, lai cilvēki dziesmu vārdos sadzird spēku un ticību, kā arī apjauš laimi par visu to, kas mums katram dots un lemts paveikt. Tas būs aicinājums dziedāt visiem kopā savā skaistajā latviešu valodā un atcerēties, ka it viss ir iespējams, ja vien mēs būsim vienoti”, saka Aleksandra.

Koncerta programmā iekļautas Im. Kalniņa, M. Brauna un M. Celminska dziesmas ar B. Martuževas vārdiem, dzejnieces pašsacerētais “Beranžē motīvs”, kā arī tautas dziesmas un lūgšanas.

Koncertā muzicēja džeza mūziķi Atis ANDERSONS (hammond ērģeles) un Kaspars KURDEKO (sitamie instrumenti).

Koncertprogrammu caurvija dzeja un fragmenti no dzejnieces dienasgrāmatām Latvijas Nacionālā teātra aktrises Daces BONĀTES lasījumā.

Koncertam tika nodrošināta TIEŠRAIDES TRANSLĀCIJA portālā lsm.lv un facebook kontos: Aleksandra Spicberga un Broņislavas Martuževas fonds Rakstītāja.

Radošā komanda tic, ka vairāk par visu šajā laikā cilvēkiem nepieciešama vienprātība, ko sniedz tautas piederības un vērtību apzināšanās. Būtiski, lai to neaizēno ierobežojumu radīti pārpratumi un rūgtums. Tādēļ esam patiesi gandarīti, ka Broņislavas Martuževas spēka vārdi būs pieejami ikvienam klausītājam Latvijā un pasaulē.

Tiešraides lieldraugs: SIA SAMSKIP 

Jaunākie notikumi

25
Sep
Lubānas pilsētas klubā
Ieejas maksa - 3 EUR

25
Sep
Lubānas jaunajos kapos