Īstenojot LEADER projektu (Nr.19-05-AL23-A019.2202-000009) “Broņislavas Martuževas dzejas klēts teritorijas sakārtošana un pakalpojumu uzlabošana”, šovasar Lubānas novada “Dārziņos” ir paveikti vairāki labi darbi:
1. Ierīkots auto stāvlaukums (darbus veica SIA RKS plus).
2. Iegādāta biotualete cilvēkiem ar īpašām vajadzībām (SIA Aleksis M).
3. Izgatavota tērauda spoguļvirsmas SLĒPTUVE (scenogrāfs Ivars Noviks, SIA “Dekorāciju darbnīca”, vad. Oskars Plataiskalns).
Par SLĒPTUVI mazs skaidrojums. Vēsturiski ir zināms fakts, ka B.Martuževa laikā no 11.1946.-11.02.1951. slēpās “Lazdiņu” mājās zem grīdas ierīkotā bunkurā. Doma ierīkot bunkuru “Dārziņos” pie Dzejas klēts netika īstenota tāpēc, ka paredzētajās vietās bija āderu krustpunkti un tur krājās ūdens. Ja nevar uz leju, scenogrāfam Ivaram Novikam radās ideja – veidot SLĒPTUVI uz augšu! Nu tas ir noticis - pie Martuževas dzejas klēts ir jauns objekts! Nu ikvienam ir iespēja pasēdēt SLĒPTUVĒ kaut piecas minūtes un iedomāt par dzejnieci, kura slēpās piecus gadus, un par Martuževu dzimtu, kura bija kā sargpostenis šajā laikā. Iekšpusē ir fragmenti no pagrīdes laikā rakstītās dzejas, dziesmas un nelegālā, kopā ar nacionālajiem partizāniem izdotā žurnāla “Dzimtene” – mazas lampiņas gaismā tos var palasīt. Un pie griestiem – kā Damokla zobens šajos piecos gados – Martuževu dzimtas krimināllietas vāks un fragmenti no lietas materiāliem.
Ievērojot valstī noteikto kārtību, laipni lūgti – individuālas personas vai vienā mājsaimniecībā dzīvojošie! 28. un 29. novembrī laikā no 11:00 – 16:00 bez iepriekšējas pieteikšanās varat veikt pastaigu līdz Dārziņiem, Dzejas klētī Jūsu labsajūtai būs izkurināta arī kamīnkrāsns. Savukārt, ja ir vēlēšanās apmeklēt citās nākamās nedēļas dienās, lūdzu iepriekš sazināties – t. 29337282.
 
Patiesā cieņā, Anna Egliena
 
P.S. Projekts turpinās – sagatavošanā 2 DZEJAS STROPI.
Projektu atbalsta Zemkopības ministrija, Lauku atbalsta dienests un Lubānas novada pašvaldība.
 

Jaunākie notikumi

21
Jūn
Sēde notiks videokonferences veidā Zoom platformā

21
Jūn
Upes mala estrādes rajonā

23
Jūn
Radīsim svētku sajūtu sev un citiem! Krāšņāk izrotātās automašīnas īpašnieku gaida Līgo un Jāņu dienai atbilstoša balva! Lai zaļām un jautrām domām pildītas svētku dienas!