Lubānas evanģēliski luteriskā baznīca celta laikā no 1869.gada līdz 1872.gadam, dievnams tika iesvētīts 1872.gada 6.janvārī- Zvaigznes dienā. Būvprojektu vadītājs bijis J.Kampe, baznīca celta neogotikas stilā, un tai ir neparasts plānojums- ēkā apvienotas divas baznīcas– lielā un mazā.

Dievnamā ir grezns neogotikas stilā veidots altāris ar altārgleznu "Kristus pie krusta", mazo baznīcu altāri rotā vitrāža. Lubānas evaņģēliski luteriskās baznīcas iekšdurvju vitrāžas, mazās baznīcas altāra vitrāža "Kristus ar bērniem" un Augusta Martina 1871.gadā būvētās ērģeles ir iekļautas Valsts nozīmes aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā. Lubānas baznīca ir Valsts nozīmes arhitektūras piemineklis.

Baznīcas baltās fasādes sienas vasarā izceļās uz veco, zaļo ozolu un priežu fona, un sarkanie ķieģeļi, kas izmantoti eksterjerā, ziemā kontrastē ar  biezo sniega segu. Dievnams ir īpašs arī ar to, ka torņa pulkstens ir redzams no visām debespusēm. Uzkāpjot tornī, interesenti var apskatīt Lubānas pilsētas un apkārtnes panorāmu.

Lielajā baznīcā vietas pietiek līdz pat 1000 personām (sēdvietu skaits 750), savukārt mazā baznīca spēj uzņemt aptuveni 150 klausītāju.

Baznīcā kalpo mācītājs Reinis Bikše. Dievkalpojumi tiek vadīti katru svētdienu plkst.13:00.

 

Adrese:  Baznīcas iela 1, Lubāna, Madonas novads, LV-4830

Tālrunis: +371 26899309

E-pasts: reinis.bikse@pastorats.lv , bikse.reinis@gmail.com