Biedrības “Aborieši” realizētais projekts "Esi aktīvs Lubānā" nodrošinās Lubānas novada iedzīvotājiem un novada viesiem aktīva dzīvesveida iespējas,

paplašinot un uzturot esošās dabas takas un izveidojot jaunas.

Projekta  realizācija sniegs iespēju kvalitatīvi uzturēt jau labiekārtotās teritorijas, kā arī labiekārtot un uzturēt jaunas teritorijas, jo biedrībai ar šobrīd pieejamo aprīkojumu to nav iespējams nodrošināt (kopumā plānots uzturēt 20 km garu trašu teritoriju). Projekta ietvaros tika iegādāts nepieciešamais aprīkojums: raiders ar pļaušanas agregātu un agregāti kvadraciklam. Aprīkojums nodrošinās stigu pļaušanu, reljefa līdzināšanu, frēzēšanu, dabas takas pļaušanu.

Labiekārtotā dabas taka, tāpat kā iepriekš, būs brīvi pieejama visiem interesentiem jebkurā laikā. Tāpat arī būs ar jaunizveidoto veloceliņu Lubāna - Meirāni. Šīs iekārtotās teritorijas dos iespēju paplašināt savu piedāvājuma klāstu, organizējot jaunas un interesantas sacensības novada iedzīvotājiem un viesiem. Piedzīvojumu sacensības, orientēšanās, velobraukšana, meža taku skriešanas sacensības. Teritorija tiks izmantota gan vasarā, gan arī ziemā, tiks organizētas arī talkas, pārgājieni u.c. aktivitātes.

Gan vietējiem iedzīvotājiem, gan viesiem tiks nodrošināta iespēja pastaigāties, braukt ar velosipēdiem pa šīm takām. Sakārtotā vide un pieejamās aktivitātes piesaistīs arī tūristus, kas ir ļoti būtiski tādam nelielam novadam kā Lubānas novads.

 

Projekta iesniedzējs: biedrība “Aborieši”

Projekta nosaukums: “Esi aktīvs Lubānā”
Numurs:  Nr.17-05-AL23-A019.2202-000006
Kopējās un/vai attiecināmās izmaksas -13070,90 EUR
Publiskais finansējums – 11763,81 EUR

Informāciju sagatavoja:

Biedrība "Aborieši"

 

Jaunākie notikumi

21
Nov
Lubānas novada Sociālā dienesta telpās
21.novembrī Lubānas novada Sociālā dienesta telpās, Oskara Kalpaka ielā 12, 103.kabinetā

22
Nov
Lubānas pilsētas klubā
Režisors Dzintars Dreibergs. Filmas garums: 2 h 3 min. Līdz 12 g.v. neiesakām. Filma veidota pēc Aleksandra Grīna romāna motīviem, tā ved 100 gadus senā pagātnē.

23
Nov
Lubānas vidusskolas sporta zālē
Laipni aicināti uz sestdienas bezmaksas vingrošanas nodarbībām, ko vadīs Lubānas novada pašvaldības sporta pasākumu organizators Māris Valainis. Fiziskās sagatavotības

24
Nov
Lubānas pilsētas klubā
Pieteikšanās no plkst.09:30 Lubānas pilsētas klubā. Papildus informācija pa t.26524369.