Šā gada 12. janvārī, Rīgas pilī, Lubānas novadā esošajam tūrisma centram "Ezernieki" tika pasniegts "Zaļais sertifikāts" - vides kvalitātes zīme.

"Zaļais sertifikāts" ir vides kvalitātes zīme lauku tūrisma saimniecībām, kas ievēro zaļas saimniekošanas principus, saudzē resursus, veido videi un vietējai kopienai draudzīgu tūrisma piedāvājumu. Kopš 2015. gada oktobra "Zaļā sertifikāta" patrons ir Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Zaļā domāšana un saimniekošana kļūst arvien svarīgāka visā pasaulē, turklāt tā nav tikai mazo uzņēmumu vai lauku uzņēmēju prioritāte, bet kļuvusi par ļoti nozīmīgu prioritāti daudzām lielajām, globālajām korporācijām, sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Šogad "Zaļo sertifikātu" saņēma 35 lauku tūrisma saimniecības visos Latvijas novados, tai skaitā tūrisma centrs "Ezernieki".

Valsts prezidents atzina, ka zaļās saimniecības gan uzlabo apkārtējo vidi, gan ir nozīmīgs ekonomikas atbalsts laukos. Tās rada darba vietas vietējiem iedzīvotājiem un veicina Latvijas un ārvalstu tūristu iespējas iepazīt mūsu valsts vēsturi, kultūru un dabu. 
 
 

Jaunākie notikumi

25
Feb
Domes sēde notiks Zoom platformā videokonferences veidā.