Tuvojas Ziemassvētki. Lubānas novada senioriem no 63 gadu vecuma uz deklarētajām dzīvesvietas adresēm tiks izsūtīti ielūgumi uz Ziemassvētku koncertu. Ja neesat ielūgumu saņēmuši līdz 10. decembrim, lūdzam mūs informēt pa telefonu, 26374962 vai 64894016 – Lubānas kultūras nams.

Šogad Lubānas novada pašvaldība senioriem dāvina Ziemassvētku koncertu. Ar skaistākajām latviešu Ziemassvētku melodijām, tautā iemīļotām un arī jaunām Ziemassvētku dziesmām Jūs iepriecinās Andris Daņiļenko, Latvijas Nacionālā teātra aktrise Zane Jančevska un komponists Valdis Zilveris. Koncerts notiks Lubānas pilsētas klubā 17. decembrī plkst.15.00.

Andris Daniļenko ir īsts Ziemassvētku dziesmu izpildītājs ar lielu klausītāju mīlestību ikvienā koncertā, pasniedzot savā izpildījumā daudz dažādas Ziemassvētku izdziedātas un izspēlētas tautā mīlētas melodijas ģitāras pavadībā. Andrim Daņiļenko ir izdoti 8 soloalbumi, no tiem četri ir Ziemassvētku albumi. Mēs visi Andri Daņiļenko pazīstam kā mūziķi, bet ne visi zinām, kad arī Andris ir Latvijas Nacionālā teātra mākslinieks.

Latvijas Nacionālā teātra aktrise Zane Jančevska ir smalka un sarežģīta talanta īpašniece ar bagātu izrāžu klāstu, kur Z.Jančevskai tiek uzticētas svarīgas lomas dažādās izrādēs, kā "Trīs Musketieri", "Skroderdienas Silmačos", "Latgola.lv", "Indriķa hronika" u.c. izrādes. Filmējusies dažādās filmās un seriālos, kā "Vilkaču mantiniece", " Punktiņa un Antons", "Aija" u.c. Zane ir lieliskas balss īpašniece, ko mēs visi dzirdēsim arī šī koncerta laikā.

Komponists Valdis Zilveris savu dzīvi saistījis ar mūziku un Latvijas Nacionālo teātri. V. Zilverim Latvijas Nacionālais teātris ir viņa otrās mājas. Tur V. Zilveris rada dažādu mūziku ne tikai izrādēm, mūzikliem, bet arī koriem, kā arī Ziemassvētku dziesmas, apdares un aranžējumus. Komponists V.Zilveris ir arī aktieru ansambļa Greizais ratiņš sastāvā. Komponists Valdis Zilveris ir smēlies savu pieredzi mūzikā ne tikai no tēva, bet arī no krusttēva, kurš ir bijis Aizkraukles mūzikas skolas skolotājs.

"Katrai skaņai, arī katrai dzīves parādībai un priekšmetam ir sava vibrācija. Man mūzika ir arī katra dabas skaņa – vējš, ielu troksnis, aktieru runa uz skatuves. Dzīvojot es cenšos šīs vibrācijas izjust, saprast caur sirdi un prātu. Tomēr visas šīs vibrācijas jālaiž caur sirdi. Kad es rakstu, tad notiek atpakaļejošs process, no manām iekšējām sirds vibrācijām es atrodu vajadzīgās mūzikas vibrācijas – tikai caur sirdi. Tad, kad šīs sirds vibrācijas jau materializējušās nošu lapā – tad gan – nežēlīgi analizēju ar prātu no tehniskā viedokļa, kas sanācis." (V.Zilveris)

Ziemassvētki ir gaidīšanas laiks. Šis koncerts būs patīkams, sirdi piepildīs siltums, kurš ienāks ikvienā apmeklētājā.

Jaunākie notikumi

25
Feb
Domes sēde notiks Zoom platformā videokonferences veidā.