Kā jau septembra sākumā tika ziņots - Meirānu Kalpaka pamatskola 2016./2017. mācību gadā saņēma Mammadaba vēstniecības statusu. Šo godu skola ir nopelnījusi, aizvadītajā mācību gadā aktīvi pierādot savas zināšanas, prasmes un mīlestību pret mežu, meža vērtībām un apkārtējo vidi: stādot kociņus, sakopjot dabu, izliekot putnu būrīšus, piedaloties Meža olimpiādē, apciemojot Mammadaba objektus un vispusīgi integrējot vides izglītību skolas darbā Mammadaba meistarklases ietvaros.

Turpinot aktīvi iesaistīties dažādos projektos, godam pildīt īpašos Mammadaba vēstnieku pienākumus, kā arī pozitīvi iedvesmot līdzcilvēkus, Meirānu Kalpaka pamatskolā, aizvadītajā nedēļā tika rīkota Olimpiskā diena "Padod bumbu!", kas cieši savijās ar Mammadaba aktivitātēm.

Šā gada devīze "Padod bumbu!" aizsākās ar no dabas materiāliem gatavotu bumbu izstādi - kopā 41 dažādas formas, materiāla, lieluma bumbas tika svērtas, mērītas, apbrīnotas.

Savukārt, pati olimpiskā diena iesākās ar pārgājienu uz nepilnus 5 km attālo operdziedātāja Jāņa Zābera muzeju "Vecais Ceplis". Pārgājiens bija kā iesildīšanas pārbaudījums gan pašiem mazākajiem "Kāpēcīšiem", gan arī skolotājām, pirms olimpisko vingrojumu kompleksa (grupas "Musiqq" dziesmas "Čaļi" ritmos).

Olimpiskās dienas ietvaros tika spēlētas gan jautras stafetes un spēles ar bumbām ("Dvieļubols", "Desas"), gan skriets rudens krosiņš pāri novāktam labības laukam. Diena pavadīta svaigā gaisā ar labu izkustēšanos priekš veselības, komandas gara un prieka.

Olimpiskā diena neizpalika arī bez izglītojošā momenta - skolēni un arī skolotāji tika iepazīstināti ar slavenā novadnieka Jāņa Zābera dzīves stāstu.

Smeļam spēku dabā!

 

Informāciju apkopoja:

Sabiedrisko attiecību speciāliste Renāte Čačka

 

Jaunākie notikumi

18
Jūl
Lubānas novada tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrā
Zero waste stāstu pēcpusdiena. Loretas Māliņas pieredzes stāsti un padomi, kā un kāpēc mazināt plastmasas lietošanu ikdienā. Ieeja bez maksas.

19
Jūl
Lubānas novada pašvaldības administrācijas ēkā
Iedzīvotāji tiks pieņemti laika posmā no plkst.09:00-10:00 Lubānas novada pašvaldības

19
Jūl
Lubānas pilsētas klubs
Lubānā seminārs medniekiem 2019. gada 19. jūlijā plkst. 15.00 Medību trofeju izstādes Lubāna “Aiviekstes svētki – 2019” apmeklēšana Lubānas novada tūrisma un kultūrvēsturiskā

23
Jūl
Lubānas jauniešu centrā
Ja vēlies radoši darboties, nāc uz Jauniešu centru. Mums ir savas idejas, bet varbūt TEV ir savas. Radīsim