1. Septembris – Zinību diena. Diena, kad atskan skolas zvans un skolas piepilda skolēni, jaunieši, studenti un pedagogi. Kam šis ir pirmais mācību gads, kam jau divpadsmitais – ikvienam šī ir svētku diena. 

Meirānu Kalpaka pamatskolai šī bija īpaša diena. Īpaša, jo tajā ne tikai sākās jauns mācību gads 44 skolēniem, no kuriem 3 sāka mācības pirmajā klasē, bet gan tādēļ, ka tā saņēma Mammadaba vēstniecības statusu. Šo statusu 2016./2017. mācību gadā ieguvušas 8 Latvijas zaļākās skolas. Mammadaba vēstniecības mērķis ir tuvināt skolas dabai.

Šo godu Meirānu Kalpaka pamatskola ir nopelnījusi, aizvadītajā mācību gadā aktīvi pierādot savas zināšanas, prasmes un mīlestību pret mežu, meža vērtībām un apkārtējo vidi: stādot kociņus, sakopjot dabu, izliekot putnu būrīšus, piedaloties Meža olimpiādē, apciemojot Mammadaba objektus un vispusīgi integrējot vides izglītību skolas darbā Mammadaba meistarklases ietvaros.

Mammadaba vēstniecība ļauj izzināt mežu un baudīt dabas klātbūtni skolā. Astoņu skolu skolotāji un skolēni 1. septembrī tika aicināti visa mācību gada garumā godam pildīt īpašos Mammadaba vēstnieku pienākumus, dodot zaļo godavārdu un pozitīvi iedvesmot līdzcilvēkus tikpat dabiski kā līdz šim.

Pie Mammadaba vēstniecībām visa mācību gada garumā plīvos Mammadaba karogs. Skolu bibliotēkas tika papildinātas ar grāmatām par mežu, meža vērtībām un apkārtējās vides jautājumiem no AS "Latvijas valsts meži" un mežzinātnes institūta "Silava". Katra LVM reģiona apsaimniekotajā teritorijā esošā Mammadaba vēstniecība atbilstoši akreditācijai iegūto titulu nesīs vienu mācību gadu, kura laikā tā darbosies un tiks popularizēta kā reģionāls meža vides izglītības centrs.

Skola kļūs par LVM "krustbērnu", saņems īpašās, tikai vēstniecību skolām paredzētās aktivitātes un priekus: putnu vērošanas ekskursiju, LVM pārstāvja organizētu karjeras dienu un 12 stundu profesionālās pilnveides kursus skolotājiem.

Foto no 1. septembra Meirānu Kalpaka pamatskolā pieejami šeit.

1. Septembra zvans atskanēja arī Lubānas vidusskolā. Un skola vēra savas durvis 174 skolēniem, no kuriem mācības pirmajā klasē uzsāka 20 bērni. Šogad pirmklasniekus skolas gaitās ieveda vispieredzējušākie šīs skolas ļaudis – pedagogi.

Skolas zvans, svinīgs gājiens, karoga nešana, uzrunas, pedagogu un skolnieku sveikšana, dziesmas un mūzika – tā sākas pirmā diena jaunajā mācību gadā. Pēc Zinību dienas atklāšanas, visi skolēni un arī vecāki tika aicināti uz pirmo mācību stundu.

Lai jaunais mācību gads, ikvienam no Jums, nes daudz jaunas zināšanas, spēka, enerģijas un izturības, labas sekmes un pozitīvas emocijas.

Foto no 1.septembra Lubānas vidusskolā pieejami šeit.

Jaunākie notikumi

Nav nākamo pasākumu!