Trešdien, 17. augustā, viesmīlīgajā Ērgļu novada Jumurdas muižā notika Vidzemes plānošanas reģiona (VPR) organizētie Vidzemnieku dārza svētki, kuru ietvaros tika godināti 26 Vidzemes veiksmes stāsti – strādīgi, apņēmīgi un entuziastiski cilvēki, kas ar savu piemēru parāda, ka, neatkarīgi no apstākļiem, ir iespējams sasniegt augstas virsotnes, turklāt palīdzot ne tikai sev, bet arī citiem. 

Veiksmes stāsti tika sumināti sekojošās nominācijās: tūrisma uzņēmējs, eksportspēja, mājražotājs/amatnieks, ilgtspējīgs/sociāls uzņēmējs un entuziasts. Vidzemnieku dārza svētku ietvaros, tika godināta arī mūsu novadniece Ilona Malahovska ar ZS "Zvaigznītes". Malahovsku ģimene tika godināta nominācijā "tūrisma uzņēmējs". 

ZS "Zvaigznītes" ir viena no pieprasītākajām Lubānas novada naktsmītnēm Aiviekstes upes krastā. Ja sākotnēji Zvaigznītes bija pieejama kā telšu vietas, tad kopš 2008. gada papildu tam šeit slejas skaists guļbaļķu namiņš — pirtiņa, kurā iespējams izguldīt līdz pat 10 cilvēkiem. Zvaigznītēs ir padomāts arī par bērniem, piedāvājot viņu priekiem batutu, šūpoles un slidkalniņu.

Laivotāji, makšķernieki, Vidzemes apceļotāji, svētku svinētāji un klusuma meklētāji — tik dažādi ir viesi Zvaigznītēs. Kā uzsver saimnieki Ilona un Valērijs, pati daba iedvesmojusi atpūtas vietas izveidei, jo šeit Aiviekste met skaistu līkumu. Daudzie varenie ozoli ir spēka avots, kas palīdz smelties enerģiju. Pavasara plūdos, kad ūdens pārņem tuvējās pļavas, naktsmājas paliek neskartas. Malahovsku ģimene lepojas ar paveikto, to lielo darbu, kas te ir ieguldīts, un tieši tas ļauj apzināties, ka arī ciemiņiem Zvaigznītēs patiks.

Papildu tūristu mītnei, Malahovsku ģimenes zemnieku saimniecības gādībā ir arī cūkas un gotiņa, kā arī tiek audzēti dažādi dārzeņi. Tomēr vislielāko rūpi paņem brūnās gotiņas dotais piens, ko saimniece pārstrādā gardos sieros. Tos atzinīgi novērtē ne tikai Zvaigznīšu ciemiņi, bet arī tuvākas un tālākas apkaimes siera baudītāji.

Vislielāko apbrīnu raisa fakts, ka bez saimniekošanas Zvaigznītēs, kur nepieciešams parūpēties gan par atpūtas vietas ciemiņiem, gan arī apkopt saimniecību un siet sierus, Ilona strādā par medicīnas māsu ģimenes ārsta praksē Lubānā. Bez šiem darbiem, Ilona atrod arī laiku, lai divas reizes nedēļā izrautos un aktīvi darbotos vietējā Meirānu amatieru teātrī. Kā pati Ilona smej, daba devusi sievietēm šo spēju darīt daudzus darbus vienlaicīgi, un jo vairāk viņa dara, jo vairāk arī spēj paveikt. Un šķiet, ka Ilonas ģimenei ar to vēl nav gana, jo ir jaunas idejas saimniecības attīstībai, kuras noteikti tuvākajā laikā tiks realizētas.

Informāciju apkopoja:

Sabiedrisko attiecību speciāliste Renāte Čačka

Jaunākie notikumi

Nav nākamo pasākumu!