Pēc vairāku gadu pārtraukuma, Lubānas evaņģēliski luteriskajā baznīcā ir atjaunota tradīcija - ziedu izstāde. Tā tiek rīkota laikā, kad Lubānā notiek kapusvētki. Uz izstādi tika aicināti visi puķu audzētāji, lai ar savu dārza krāšņumu dalītos ar pārējiem novada iedzīvotājiem un viesiem. 

Šogad, vairāku apstākļu sakritības dēļ, ziedu izstāde nebija tik plaša kā citus gadus. Citviet lilijas jau noziedējušas, citviet ziedi tika sabojāti stipra lietus dēļ, kas novada teritoriju skāra dienu pirms izstādes ierīkošanas. Tomēr neskatoties uz nelabvēlīgajiem laika apstākļiem, izstādē varēja apskatīt 102 ziedu šķirnes: 32 šķirnes dienziedes, 28 šķirnes dālijas, 12 šķirnes lilijas, 11 šķirnes gladiolas, un 9 šķirnes asteres. Ar mazāku šķirņu skaitu bija pārstāvētas arī cinnijas, lauvmutītes un samtenes. 

Sestdien, 30. jūlijā, izstādi apskatīja ap 100 apmeklētājiem. Starp apmeklētājiem bija gan lubānieši, gan viesi no Tukuma, Ventspils, Džūkstes, kā arī citiem Latvijas novadiem. 

Sirsnīgs paldies Aivaram Kočānam, Rudītei Kolātei, Margrietai Grāpei un Elgai Zembergai par sniegto palīdzību izstādes organizēšanā. Tāpat sirsnīgs paldies visiem, kas ar saviem ziediem piedalījās izstādē un parādīja Lubānas viesiem, cik krāšņi ziedi ir mūsu saimnieču puķu dārziņos.

Foto no ziedu izstādes pieejami šeit

 

Imants Zembergs, viens no izstādes organizētājiem

Jaunākie notikumi

14
Jūl
Lubānas novada Sociālais dienests organizē Rīgas Bērnu klīniskās slimnīcas ārstu speciālistu konsultācijas bērniem līdz 18 gadu

15
Jūl
Lubānas novada Jauniešu centrā
Batikošana.Apavu apgleznošana. Šņormāksla.

17
Jūl
pļaviņā pie dīķa
Meirānu tautas nams aicina uz koncertu "Pašā vasaras viducī" Koncertā piedalās: – Vidējās paaudzes deju

25
Jūl
Plkst. 13:00 Lubānas Vecajos kapos Plkst. 14:00 Lubānas Jaunajos kapos