2016. gada 16. jūlijā Starptautiskā amatiermākslas kolektīvu festivāla "Aiviekstes svētki" ietvaros pirmo reizi festivāla vēsturē norisinājās konkurss "Aiviekstes svētku kūka 2016". Konkursā piedalījās kūku cepējas: Dace Taukule, Evija Ķevere, Baiba Daigina, Kristīne Krēsliņa, Sarmīte Solovjova, Ligita Pudriķe, Daina Poruka, Dace Studere, Elīna Vēkšēja un Sandra Bērziņa ar savas ģimenes komandu.

Pavisam svētku viesu degustācijai tika piedāvātas 12 kūkas, jo Sarmīte Solovjova un Ligita Pudriķe konkursā piedalījās katra ar divām kūkām. Degustācijas laikā pilsētas kluba zāle zumēja kā bišu strops - tik daudz bija interesentu, kas vēlējās nobaudīt talantīgo dāmu vienreizējās un lieliskās kūkas. Katra konkursante bija domājusi ne tikai par garšas kvalitāti, bet arī par vizuālo noformējumu, ļaujot svētku viesiem baudīt kūkas arī ar acīm.

Liels paldies biedrībai "Lubānas puse", kas sadarbībā ar Lubānas kultūras namu bez iepriekšējas pieredzes šādu pasākumu rīkošanā uzņēmās to organizēt un kas spēja sapulcināt darba komandu. Paldies par smaidiem un ātro darbošanos dāmām, kas nepagurstot dalīja kūkas: Santa B., Lidija, Dace, Santa Dž., Jolanta, Inga, Līga Z., Albīna, Līga B., Sandra, Antra, Iveta, Laura - bez Jums degustācija nebūtu iespējama!

Var teikt, ka tas bija lēciens nezināmajā, tika mainīts nolikums, mainīta konkursa norises vieta, pārdzīvots uztraukums, ka sākumā uz konkursu pieteicās tikai trīs kūku cepējas, un gandarījums, ka tika pieteiktas 13 kūkas, no kurām viena diemžēl konkursa dienā piedzīvoja nelabojamu kritienu.

Spraigā konkurencē pirmo vietu ieguva Kristīne Krēsliņa (Snickers kūka), otro vietu ieguva Sandra Bērziņa un viņas ģimenes komanda ar savu kūku (kūka Trīs vienā), bet trešo vietu- Dace Taukule (kūka Aiviekste). Speciālbalvu no biedrības "Lubānas puse" par mūža ieguldījumu kūku cepšanas tradīciju popularizēšanā ieguva Daina Poruka. Savukārt, pārsteiguma balvu no Lubānas vīnotavas ieguva Elīna Vēkšēja (kūka Neparastā).

Sirsnīgs un liels paldies visām kūku cepējām, kas nenobijās, uzdrīkstējās, ieguldīja savu darbu un līdzekļus, lai sagādātu svētkus citiem. Aiviekstes svētku diena iesākās skaisti, saldi un garšīgi. Uz tikšanos nākamajos konkursos.

Foto no kūku konkursa pieejami šeit

Jaunākie notikumi

Nav nākamo pasākumu!