Atzīmējot vēsturiska notikuma – pirmo latviešu skolēnu koru svētku 150. gadadienu, 1. jūnijā Madonā notiks Latvijas skolēnu Dziesmu diena. Tās ietvaros dienas garumā dažādās aktivitātēs piedalīsies vairāk kā 800 dalībnieku no visas Latvijas.

Svētki, tāpat kā pirms 150 gadiem, tiks atklāti Lazdonas evaņģēliski luteriskajā baznīcā. Vēlāk Lielajā Dziesmu vietā Praulienā, kopā ar aktīvā tūrisma centru "Eži", dziedošie skolu jaunieši varēs baudīt radošas un sportiskas aktivitātes. Savukārt diriģenti piedalīsies izstādes "Pirmā skolēnu dziesmu diena un tās nozīme Latvijas izglītības un kultūras kontekstā" atklāšanā Haralda Medņa mājās "Dzintari" un godinās Arta Kumsāra piemiņu viņa atdusas vietā Vistiņlejas kapos. Tiks ieskandinātas arī XI Latvijas skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētku vides objekta "Latvija skan" stabules pie Lazdonas mācītājmuižas. 

Svētki savu kulmināciju sasniegs Madonas sirdī – Saieta laukumā, kad plkst. 18.00 pilsētas iedzīvotājus un viesus iepriecinās koncerts "Dziesmas tinu kamolā"'. Tajā latviskas melodijas izdziedās un izspēlēs 26 kori un 2 pūtēju orķestri no Ādažu, Ērgļu, Gulbenes, Limbažu, Lubānas, Madonas, Ogres, Strenču, Valkas un Varakļānu novadiem. Dalībnieki un skatītāji saņems arī izdevumu "Madonas novada Lielā dziesmu vieta", kura autore ir Inese Mailīte.

Visi interesenti aicināti apmeklēt koncertu! Pasākums ir bez maksas. Pēc koncerta dalībniekiem un viesiem danči kopā ar jauniešu postfolkloras grupu "Rikši".

 

Jaunākie notikumi

Nav nākamo pasākumu!