Upes, ezeri un jūras piekraste ir būtisks resurss tūrisma attīstībai programmas teritorijā, turklāt gan Latvijā, gan Igaunijā ūdenstūrismam kā aktīvā un dabas tūrisma daļai piemīt augsts attīstības potenciāls. Esošais piedāvājums līdz šim vairāk koncentrēts vietējam patēriņam, turklāt masveidā tiek izmantotas populārākās ūdenstilpnes pat, ja pieejams daudz lielāks laivojamo upju skaits, turklāt tās ir pieejamas no agra pavasara līdz vēlkam rudenim, dodot iespēju samazināt sezonas ietekmi uz nozari kopumā. Arī ezeri un jūras piekraste tiek arvien aktīvāk izmantota aktīvajai atpūtai, kas pieprasa atbilstošas infrastruktūras izveidi. 

Projektā "Riverways" izveidoti daudz un dažādi vērtīgi materiāli, kas noderēs gan ūdenstūrisma pakalpojumu sniedzējiem, gan pašiem ūdenstūristiem, izvēloties upi un dodoties laivu braucienā. Projekta mērķis ir uzlabot apstākļus ilgtspējīgai ūdenstūrisma attīstībai un paaugstināt ūenstūrisma konkurētspēju programmas teritorijā. 

Brošūra par ūdenstūrisma iespējām Latvijā un Igaunijā Latviešu valodā pieejama šeit.

Saplānot laivošanas maršrutu Latvijā un Igaunijā, uzzināt noderīgu informāciju, kas jāņem vērā dodoties laivu braucienā, sekot jaunumiem un īpašiem piedāvājumiem - to visu var izdarīt vienuviet Maršruta plānotājā www.upesoga.lv!

Vairāk par laivošanas iespējām un projektu atrodams šeit.

Jaunākie notikumi

18
Jūl
Lubānas novada tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrā
Zero waste stāstu pēcpusdiena. Loretas Māliņas pieredzes stāsti un padomi, kā un kāpēc mazināt plastmasas lietošanu ikdienā. Ieeja bez maksas.

19
Jūl
Lubānas novada pašvaldības administrācijas ēkā
Iedzīvotāji tiks pieņemti laika posmā no plkst.09:00-10:00 Lubānas novada pašvaldības

19
Jūl
Lubānas pilsētas klubs
Lubānā seminārs medniekiem 2019. gada 19. jūlijā plkst. 15.00 Medību trofeju izstādes Lubāna “Aiviekstes svētki – 2019” apmeklēšana Lubānas novada tūrisma un kultūrvēsturiskā

23
Jūl
Lubānas jauniešu centrā
Ja vēlies radoši darboties, nāc uz Jauniešu centru. Mums ir savas idejas, bet varbūt TEV ir savas. Radīsim