Lubānas novada Meirānu Kalpaka pamatskolā 30. aprīlī, plkst. 11.00 notiks Jānim Zāberam veltīts zēnu vokālistu konkurss “Aiviekstes lakstīgalas 2016”.

Konkursa „Aiviekstes Lakstīgalas 2016” mērķis ir attīstīt un veicināt jauno zēnu vokālistu profesionālo izaugsmi, aktivizēt bērna balss dabisko skanējumu, neizmantojot pastiprinošus līdzekļus, kā arī saglabāt un popularizēt slavenā operdziedātāja, tenora Jāņa Zābera muzikālo mantojumu. Konkursu rīko Meirānu Kalpaka pamatskola sadarbībā ar Jāņa Zābera piemiņas biedrību un Lubānas novada pašvaldību. 

Konkursa ietvaros, Meirānu tautas namā, plkst. 17.00 skanēs vīru kamerkora FRACHORI koncerts. 

Vīru kamerkoris FRACHORI dibināts 1986. gadā. Kora nosaukumā iešifrēta ideja par brālību (tulkojumā no latīņu valodas kora pilnais nosaukums Fraternitas Chori Rigensis nozīmē kora brālība no Rīgas).

Koris regulāri uzstājies Latvijas koncertzālēs, baznīcās, skolās, kā arī rīkojis tematiskus koncertus. FRACHORI ir veidojis programmas, iekļaujot Renesanses laikmeta autoru skaņdarbus un Rīgas vācu komponistu mūziku. Līdz ar Atmodas laiku un brīvības cīņām repertuārā ienākusi arī latviešu XIX gs. patriotiskā mūzika.

Īpašu uzmanību koris veltījis garīgās mūzikas repertuāram. FRACHORI izaugsmes apliecinājums ir arī atskaņotās kora ainas no Eiropas dižmeistaru - Dž. Verdi, R. Vāgnera, Š. Guno un G. Doniceti -  operām, kuras FRACHORI atskaņojis kopā ar izciliem latviešu solistiem, pianistiem un Latvijas Nacionālās operas orķestri.

Koris piedalījies kormūzikas konkursos, festivālos, devies koncertturnejās Itālijā, Austrijā, Igaunijā, Spānijā, Francijā, Tirolē, Lietuvā, Čehijā, Grieķijā un Zviedrijā. FRACHORI ir arī vairāku Vispārējo latviešu Dziesmu svētku “koru karu” laureāts.

30. aprīļa koncertā koris uzstāsies ar Latviešu un Rietumeiropas komponistu klasiko mūziku.

"Aiviekstes lakstīgalas" nolikums

Konkursa norise

Dalībnieku anketa

 

Jaunākie notikumi

08
Mar
pie Meirānu tautas nama no plkst. 10.00