Ja esi 5.-12. klases skolēns, kopā ar savu klasi, piedalies konkursā „Uzmanību – bērns! Nesmēķē tuvāk par 10 metriem!”. Jūsu uzdevums ir izveidot plakātu, kas mudinātu pieaugušos nesmēķēt bērnu klātbūtnē.

Plakātu konkursa „Uzmanību – bērns! Nesmēķē tuvāk par 10 metriem! ”

NOLIKUMS

1. Konkursa tēma: „Uzmanību – bērns! Nesmēķē tuvāk par 10 metriem!”

2. Konkursa mērķis: Aktualizēt pasīvās smēķēšanas kaitīguma tēmu un veicināt aktīvu bērnu un jauniešu rīcību, nekļūstot par pasīvās smēķēšanas upuriem, bet apzināties savas tiesības uz no tabakas dūmiem brīvu vidi.

3. Darba uzdevums: Izveidot plakāta maketu, kas mudinātu pieaugušos nesmēķēt bērnu klātbūtnē.

4. Konkursa rīkotājs: Slimību profilakses un kontroles centrs kampaņas „Izvairies no smēķētāja!” ietvaros.

5. Konkursa dalībnieki:  vispārējās izglītības iestāžu 5. līdz 12.klašu (kā arī speciālās un profesionālās izglītības iestāžu audzēkņi visā Latvijā.

6. Konkursam iesniedzamā darba forma: Darbs iesniedzams elektroniskā formātā – izveidotā plakāta fotogrāfija tuvplānā (dpi vismaz 300 – 1000) vai maketa digitālā versija (pdf, jpg).

7. Darba iesniegšana: klase var iesniegt vienu darbu elektroniskā formātā.

8. Darba autors – klase: jānorāda pilsēta, skola, klase, klases audzinātāja vai skolas pārstāvja vārds un uzvārds, kontakttālruņa numurs un e-pasta adrese.

9. Darbu iesūtīšana: līdz 2015.gada 1.novembrim uz kampaņas „Izvairies no smēķētāja!” e-pastu: konkurss@pasivasmekesana.lv. E-pasta ziņā jābūt norādei: Plakātu konkurss.

10. Darba vērtēšanas kritēriji: Žūrijas vērtējums: tiks ņemta vērā autora radošā ideja, darba oriģinalitāte, darba atbilstība darba tēmai un darba pielietojamība kampaņas ietvaros. Interneta balsojums www.pasivasmekesana.lvfacebook.com/smekesana: lielākais balsu skaits abās interneta vietnēs (balsu summa) par konkrēto darbu.

11. Darbu vērtēšanas komisija:

  • Kampaņas „Izvairies no smēķētāja!” iniciatīvas atbalstītāji – grupa Astro`n`out,
  • Slimību profilakses un kontroles centra direktore Inga Šmate,
  • Slimību profilakses un kontroles centra pārstāvji: Ilze Straume, Evija Kvante, Ilze Arāja,
  • LR Veselības ministrijas pārstāvis.

12. Uzvarētāju paziņošana: 10.novembrī kampaņas mājas lapā, www.pasivasmekesana.lvfacebook.com/pasivasmekesana un uz uzvarētāja norādīto elektroniskā pasta adresi.

13. Balvas:

  • Klases brauciens uz kino (Forum Cinemas “Kino Citadele”) – interneta balsojuma uzvarētājiem (vienai klasei)
  • Grupas Astro`n`out akustiskais koncerts skolā, sarunas ar mūziķiem – divām klasēm pēc žūrijas vērtējuma (viens labākais darbs no Rīgas, viens labākais darbs no Latvijas reģionālajām pilsētām).
  • Labākie plakātu maketi tiks rādīti, kā arī to autori sumināti kampaņas „Izvairies no smēķētāja!” noslēguma preses konferencē 2015.gada novembrī

Jaunākie notikumi

04
Jūl
Dalībniekiem pulcēšanās Krasta ielas peldētavā Lubānā, skatītājiem pulcēšanās pretī pilsētas estrādei abos Aiviekstes krastos

04
Jūl
Dabas taka "Aiviekstes ozoli", Lubāna

04
Jūl
Dabas taka "Aiviekstes ozoli", Lubāna
Programmā: Dziesminieku, Imanta Kalniņa dziesmas un tautasdziesmas.

04
Jūl
Uz plosta Aiviekstē starp pilsētas estrādi un tiltu