Trešdien, 19. augustā, Valmiermuižas alus dārzā notika Vidzemnieku dārza svētki, kuru laikā godināja 26 Vidzemes veiksmes stāstu varoņus – uzņēmējus no katra Vidzemes plānošanas reģionā ietilpstošā novada un pilsētas. 2015. gada veiksmes stāstu varonis Lubānas novadā ir SIA “Aiviekstes klēts” (Oskars Žvagins).

Nodibinot SIA „Aiviekstes klēts”, tika uzsākts ceļš pretim izlolotajai idejai par sulu spiešanas cehu, kurā klienta atvestie augļi un dārzeņi tiek izspiesti, sula pasterizēta un sapildīta atbilstošos traukos. Modernās tehnoloģijas ļauj 200 kg ābolu pārvērst 100 l sulā nepilnu četru stundu laikā. Šādi SIA „Aiviekstes klēts” cer palīdzēt tiem cilvēkiem, kas daudz labu produktu atstāj kompostā nevis iegūst augstvērtīgu un veselīgu sulu. Uzņēmums nepretendē kļūt par lētāko sulu spiešanas pakalpojumu sniedzēju Vidzemē, bet vēlas radināt klientu pie tīra un kvalitatīva produkta. Idejas pirmsākumi meklējami 10 gadus senā vēsturē, kad Oskars spēris pirmos soļus vīna darīšanā. Šajā laikā ir uzsākta arī vīnogu audzēšana, kas Vidzemes laika apstākļiem nebūt nav pateicīgs darbs. Nupat iegūtā licence vīna darīšanai, studijas Eiropas Vīna akadēmijā, kā arī aktivitātes vīndaru biedrībā ļauj virzīties tuvāk sapnim par kvalitatīvu vīnu, ko piedāvāt Latvijas restorānos un topošajā vīnotavā tepat Lubānā. Kā uzsver pats Oskars, šis nav stāsts par viņa uzņēmējdarbību, bet gan par viņa un viņu domubiedru – Lubānas amatnieku un uzņēmēju vēlmi aktivizēt Lubānu, mudināt apkārtējos rosīties, mainīt savu pesimistisko domāšanu pret pozitīvu skatījumu uz lietām, dzīvi un sabiedrību. „Jāmācās darot” – ar tādu saukli Oskars aicina sev apkārtējos uzņemties un īstenot ilgtermiņa mērķus.

 

Informācija: http://www.vidzeme.lv/lv/ vpr_jaunumi/47/129145/; 

"Lubānas Ziņas".

Jaunākie notikumi

22
Aug
Latvijas Ordeņu brālības 22. salidojums kopnoskaņās Dzejas diena Lubānā

23
Aug
Brīvdabas estrādē pie Jāņa Zābera memoriālā muzeja "Vecais Ceplis"
11.augustā 85 gadu jubileju svinētu izcilais latviešu operdziedātājs Jānis Zābers. Visu laiku labākais latviešu tenors, kā viņu joprojām sauc daudzi mūzikas profesionāļi un talanta

26
Sep
Lubānas Jaunajos kapos

26
Sep
Lubānas pilsētas klubā