Trešdien, 19. augustā, Valmiermuižas alus dārzā notika Vidzemnieku dārza svētki, kuru laikā godināja 26 Vidzemes veiksmes stāstu varoņus – uzņēmējus no katra Vidzemes plānošanas reģionā ietilpstošā novada un pilsētas. 2015. gada veiksmes stāstu varonis Lubānas novadā ir SIA “Aiviekstes klēts” (Oskars Žvagins).

Nodibinot SIA „Aiviekstes klēts”, tika uzsākts ceļš pretim izlolotajai idejai par sulu spiešanas cehu, kurā klienta atvestie augļi un dārzeņi tiek izspiesti, sula pasterizēta un sapildīta atbilstošos traukos. Modernās tehnoloģijas ļauj 200 kg ābolu pārvērst 100 l sulā nepilnu četru stundu laikā. Šādi SIA „Aiviekstes klēts” cer palīdzēt tiem cilvēkiem, kas daudz labu produktu atstāj kompostā nevis iegūst augstvērtīgu un veselīgu sulu. Uzņēmums nepretendē kļūt par lētāko sulu spiešanas pakalpojumu sniedzēju Vidzemē, bet vēlas radināt klientu pie tīra un kvalitatīva produkta. Idejas pirmsākumi meklējami 10 gadus senā vēsturē, kad Oskars spēris pirmos soļus vīna darīšanā. Šajā laikā ir uzsākta arī vīnogu audzēšana, kas Vidzemes laika apstākļiem nebūt nav pateicīgs darbs. Nupat iegūtā licence vīna darīšanai, studijas Eiropas Vīna akadēmijā, kā arī aktivitātes vīndaru biedrībā ļauj virzīties tuvāk sapnim par kvalitatīvu vīnu, ko piedāvāt Latvijas restorānos un topošajā vīnotavā tepat Lubānā. Kā uzsver pats Oskars, šis nav stāsts par viņa uzņēmējdarbību, bet gan par viņa un viņu domubiedru – Lubānas amatnieku un uzņēmēju vēlmi aktivizēt Lubānu, mudināt apkārtējos rosīties, mainīt savu pesimistisko domāšanu pret pozitīvu skatījumu uz lietām, dzīvi un sabiedrību. „Jāmācās darot” – ar tādu saukli Oskars aicina sev apkārtējos uzņemties un īstenot ilgtermiņa mērķus.

 

Informācija: http://www.vidzeme.lv/lv/ vpr_jaunumi/47/129145/; 

"Lubānas Ziņas".

Jaunākie notikumi

21
Nov
Lubānas novada Sociālā dienesta telpās
21.novembrī Lubānas novada Sociālā dienesta telpās, Oskara Kalpaka ielā 12, 103.kabinetā

22
Nov
Lubānas pilsētas klubā
Režisors Dzintars Dreibergs. Filmas garums: 2 h 3 min. Līdz 12 g.v. neiesakām. Filma veidota pēc Aleksandra Grīna romāna motīviem, tā ved 100 gadus senā pagātnē.

23
Nov
Lubānas vidusskolas sporta zālē
Laipni aicināti uz sestdienas bezmaksas vingrošanas nodarbībām, ko vadīs Lubānas novada pašvaldības sporta pasākumu organizators Māris Valainis. Fiziskās sagatavotības

24
Nov
Lubānas pilsētas klubā
Pieteikšanās no plkst.09:30 Lubānas pilsētas klubā. Papildus informācija pa t.26524369.