❗ Valdība lēmusi pagarināt Covid-19 izplatības dēļ valstī izsludināto ārkārtējo situāciju līdz 11. janvārim.
 
❗ Sejas maskas turpmāk būs jāvalkā visās iekštelpās, izņemot dzīvesvietu, lēmusi valdība. Maskas būs jāvalkā arī darbavietā.
 
❗ Prognozējot Covid-19 stacionēto pacientu skaita pieaugumu, visās slimnīcās uz laiku tiek ierobežoti plānveida pakalpojumi stacionārā un dienas stacionārā, lēma valdība. Vienlaikus tiks nodrošināta neatliekamā medicīniskā palīdzība.
 
❗ No 3. decembra visā Latvijā ikvienam ikdienas gaitās jāievēro 2+2 princips – divi metri, divi cilvēki. Tātad jāievēro divu metru distance un tikšanās jāierobežo līdz diviem cilvēkiem.
 
❗ Ārkārtējās situācijas laikā būs aizliegti privāti pasākumi un privātas pulcēšanās, izņemot pasākumus vienas mājsaimniecības ietvaros. Ja nepieciešams nodrošināt personas aprūpi vai ja persona dzīvo viena, pieļaujami apmeklējumi, bet ne vairāk kā divu mājsaimniecību ietvaros.
 
❗ No 7. decembra 5.-6. klases mācīsies attālināti visā valstī. Klātienē mācības turpinās 1.-4. klases un bērnudārzi. no 4. janvāra visās skolās arī bērniem jālieto sejas maskas.
 
❗ Visi veikali un tirdzniecības centri neatkarīgi no kopējās tirdzniecības platības drīkst strādāt darbdienās no plkst. 6.00 līdz 20.00. Brīvdienās un svētku dienās darbosies tikai aptiekas (tajā skaitā veterinārās aptiekas) un veikali, kuros drīkst tirgot šādas preču grupas (citas preču grupas ir aizliegts tirgot): pārtikas preces (izņemot alkoholu un cigaretes), higiēnas preces un degvielu.
 
❗ Ievērojot epidemioloģiskās drošības pasākumus, drīkst darboties skaistumkopšanas pakalpojumu sniedzēji – friziera un manikīra pakalpojumu sniedzēji.
 
❗ No 7. decembra sabiedriskajā transportā pasažieru skaits nedrīkst pārsniegt 50% no transportlīdzekļa ietilpības. Ja nav iespējams kontrolēt pasažieru iekāpšanu un izkāpšanu, transportlīdzeklī jābūt norādēm par sēdvietu izmantošanu, nodrošinot fizisko distancēšanos.
 
❗ No 7. decembra sāksies stingrāka Latvijā ieceļojušo cilvēku kontrole, lai pārliecinātos par Covidpass.lv aizpildīšanu, tā atvieglojot infekcijas izplatības kontroli.

Jaunākie notikumi

Nav nākamo pasākumu!