Latvijas Sociālo dienestu vadītāju apvienība sadarbībā ar Sociālo darbinieku biedrību  šī gada  19. novembrī ir nolēmusi rīkot piketu pie Saeimas un vēl divās vietās Rīgā, strikti ievērojot visus ”Covid 19” ierobežojumus – ne vairāk kā 50 cilvēki, 2 metru distanci un maskas. Pieteikums par piketu ir iesniegts likumā noteiktajā kārtībā. 

Sapulces jeb piketa mērķis ir aktualizēt sociālā darba būtību, kā arī iestāties par sociālo darbinieku tiesībām veikt profesionālu sociālo darbu un sniegt klientiem atbalstu, nevis kontrolēt un ierobežot iespējas.

Pikets tiek organizēts sakarā ar likuma izmaiņām, kas stājas spēkā ar 2021. gadu, kas paredz, ka alternatīvo nodokļu režīmu dalībniekiem ar ienākumiem zem minimālās algas jeb mazākiem par 500 eiro būs jāvēršas sociālajā dienestā, lai varētu neveikt pilnu minimālo sociālo iemaksu.

Aicinām visus sociālos darbiniekus un sociālo pakalpojumu sniedzējus "būt vienotiem mūsu prasībās, lai sociālā darba speciālistiem ir un arī paliek palīdzoša un atbalstoša funkcija! 

Lubānas novada sociālais dienests direktore un LPSDVA valdes locekle Inese Lībere

 

Jaunākie notikumi

25
Feb
Domes sēde notiks Zoom platformā videokonferences veidā.