Lāčplēša dienu Lubānas novadā tradicionāli atzīmējām ar lāpu gājienu uz Lubānas vecajiem kapiem, piemiņas brīdi pie Svētās uguns altāra, lāpu gājienu uz Visagala kapiem un piemiņas brīdi pie pulkveža Oskara Kalpaka pieminekļa. 

Šogad Lāčplēša dienu aicinām atzīmēt droši un gaiši – iededzot svecītes mājās, pie pulkveža Oskara Kalpaka piemineķļa Visagala kapos vai pie Svētās uguns altāra individuāli un sev vēlamā laikā, nepulcējoties. Visas dienas garumā brīvības cīnītāju piemiņas vietā Lubānas vecajos kapos degs altāra uguns kā apliecinājums, ka pieminam savus karavīrus. Godināsim arī brīvības cīņās kritušos karavīrus, izlasot Lubānas novada pašvaldības izdotajā grāmatā “Lubāna. Nākamie simts” stāstus, kuri veltīti pulkvedim Oskaram Kalpakam un vakarā ģimenes lokā skatoties Latvijas televīzijā plkst. 22.10 režisora Dzintara Dreiberga filmu ”Dvēseļu putenis”. 

Būsim atbildīgi, ievērojot valstī ārkārtējā situācijā noteiktos epidemioloģiskos drošības pasākumus, lai pēc iespējas ātrāk varētu pulcēties pasākumos klātienē!

 

Jaunākie notikumi

Nav nākamo pasākumu!