Gaidīsim kino skatītājus Lubānas pilsētas klubā uz šādiem seansiem:

27. aprīlī plkst.18.00 Ilonas Brūveres filma “Ievainotais jātnieks”

Pilnmetrāžas dokumentālā spēlfilma balstās uz dokumentāliem Kārļa Zāles dzīves faktiem un Brīvības pieminekļa celtniecības dokumentāciju, sniedzot ieskatu laikmetam raksturīgajā politiskajā un sociālajā ainā, iepazīstinot ar izcilām kultūras un mākslas personībām un tā laika ideāliem un iepazīstinot ar arī mūsdienu Brīvības jēdziena izpratni. Īpaša uzmanība scenārijā veltīta tēlnieka Kārļa Zāles personībai (Valmieras teātra aktieris Imants Strads). Filmēšanas  objekti, sekojot Zāles  tēlniecības studijām, uzņemšanas grupu aizved arī uz Berlīni un Florenci.

4. maijā plkst.18.00 spēlfilma (aktierkino ar dok. filmas elementiem jeb otrādi)  "Mērijas Ceļojums"

Bez viņas Latvijas muzeji būtu tukši – Daiga Kažociņa dokumentālajā spēlfilmā ‘’Mērijas ceļojums’’ atveido Mēriju Grīnbergu (1909 – 1975), pateicoties kurai, nacistu 1944. gadā izvestās Latvijas mākslas vērtības atgriezās dzimtenē. Kristīnes Želves filma balstīta uz Mērijas Grīnbergas vecākās autentiskajām dienasgrāmatām, kas portretē savas dzimtas likteni no 20.gadsimta sākuma līdz dziļiem padomju laikiem – no augstākās sabiedrības līdz proletāriskam trūkumam.

25. maijā plkst.18.00 Multfilmas bērniem

3. septembrī – aizkustinošā un sirsnīgā ģimenes spēlfilma „BILLE“

Režisore Ināra Kolmane. Filma visai ģimenei pēc Vizmas Belševicas darba "Bille" motīviem. Smeldzīgs, vienlaikus dzīvi apliecinošs, asprātīgs un cerību pilns stāsts par kāda cilvēkbērna pieaugšanu un attiecībām ar pasauli Latvijā pagājušā gadsimta trīsdesmito gadu nogalē. Filma ir veltījums mums šodien, atgādinot par īstenām vērtībām – iecietību, uzupurēšanos, nepieciešamību sevi apliecināt.

 

Gaidīsim skatītājus, par laikiem un biļešu cenām, lūgums sekot līdzi uz afišām un Lubānas novada mājas lapā.

 

Informāciju sagatavoja:

Ilze Kraukle

Lubānas novada pašvaldības kultūras darba speciāliste

Jaunākie notikumi

08
Mar
pie Meirānu tautas nama no plkst. 10.00