14. decembrī plkst. 17.00 Meirānu tautas namā notiks dzejnieka Jāņa Gavara 95 gadu jubilejai veltīts pasākums. Tajā viesosies dziesmu autors ventspilnieks Kaspars Antess, kurš dalīsies savās pārdomās par savu sastapšanos ar Jāņa Gavara dzeju un dzīvesstāstu.

 Nekad nevarētu iedomāties, ka Aiviekstes krastos radīta dzeja var satikties ar  Kurzemē radītu mūziku! Dzejniekam Jānim Gavaram jaunībā bija draugs ventspilnieks Alberts Ante, kurš nekad nesamierinājās ar sava drauga pieticību un kautrīgo dabu – vienmēr mudināja publicēties un, izmantodams savas pazīšanās un iespējas Rīgā, veicināja Jāņa Gavara dzejas izdošanu. Arī Albertam Antem varam pateikties par to, ka Jāņa  Gavara dzeja ir radīta un izdzīvojusi līdz mūsdienām.

 Liels prieks par to, ka par aizgājuša dzejnieka dzeju varam runāt arī tagadnes formā, par to ka dzeja ir paliekoša un spēj uzrunāt arī šodien. Gavara dzeja ir uzrunājusi mūsdienu ventspilnieku Kasparu Antesu, kurš 2014. gadā radīja vairākas dziesmas ar Jāņa Gavara dzeju no krājuma “Bites lidojums”. Togad programma izskanēja Ventspilī, Rīgā un citviet Latvijā, bet 14. decembrī dziesmas varēs dzirdēt arī vietā, kur pirms aptuveni 40 gadiem tapuši to vārdi – Meirānos.

“Izlasot visus Jāņa Gavara iznākušos dzejas krājumus, vēlreiz guvu apliecinājumu, ka esmu ar šo dzejnieku – vijoles cildinātāju – uz vienas stīgas,” stāsta Antess. “Šī vīra dzīvesstāsts un dzejā starp rindām izlasītais manī raisījis tik daudz reālu, dziļi cilvēcisku pārdomu, ka ar prieku vēlētos dalīties šajās atklāsmēs ar meirāniešiem. Manu stāstījumu papildinās manās melodijās ietērptās Jāņa Gavara dzejas atskaņojumi.”

Jaunākie notikumi

08
Mar
pie Meirānu tautas nama no plkst. 10.00