Lubānas novada sievietes tiek aicinātas uz izglītojošu pasākumu "Starp mums, sievietēm, runājot!" 27.martā plkst.17:00 Lubānas novada tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrā. Mājīgā un brīvā atmosfērā būs iespēja pārrunāt sev interesējošos jautājumus, par sieviešu reproduktīvo veselību kopā ar ginekoloģi Katrīnu Elksni un psihoterapeiti Ainu Poišu. Pasākums tiks veidots tā, lai pēc apmeklējuma sieviete justos uzklausīta un droša, lai rastu vēlmi kaut ko mainīt sava dzīvē, un viņai būtu skaidras un saprotamas iespējas, ko var darīt, lai uzlabotu savu fizisko un emocionālo veselību.

Veselība, t.sk., reproduktīvā veselība ir fiziskā, emocionālā un sociālā labsajūta. Fiziskā labsajūta attiecas uz cilvēka ķermeni, emocionālā – uz psihi, sociālā – uz dzīves situāciju, apkārtējo vidi. Tā nav tikai ar reproduktīvo veselību saistīto slimību neesamība, bet gan vesels kopums dažādu faktoru un procesu, kas ietekmē Tavu reproduktīvo veselību, jo cilvēka organisms ir vienots veselums un visas trīs jomas savā starpā ir cieši saistītas. Reproduktīvai veselībai ir nozīmīga ietekme uz Tavu vispārējo veselību, varētu droši teikt, ka laba reproduktīvā veselība ir profilakse Tavai kopējai veselībai!

Ar reproduktīvo veselību saistās tādi nozīmīgi jautājumi, kā veselīga dzīvesveida ietekme uz reproduktīvo veselību, ģimenes plānošana, kontracepcija, seksuāli transmisīvās infekcijas, intīmā higiēna, profilaktiskās pārbaudes, menopauze, grūtniecība, u.c. jautājumi, kas skar abus dzimumus mūža garumā. Par savu labsajūtu ir svarīgi rūpēties, īpaši svarīgi tas grūtību brīžos, stresa situācijās, jo tieši tad pieaug risks saslimt. Speciālisti aicina rūpēties un atcerēties par savu fizisko, emocionālo un sociālo labsajūtu, apmeklējot izglītojošo pasākumu apmeklētājas tiks iesaistītas neformālās atmosfēras sarunās, iesaistošo un atraisošo jautājumu uzdošanā, situāciju analizēs, diskusijās un citās aktivitātēs, lai kopīgi izprastu reproduktīvo veselības nozīmi, apspriestu, kā to veicināt un noskaidrotu rīcību dažādās dzīves situācijās, to pielietojumu ikdienā.

Pieteikšanās nodarbībai, zvanot Tijai Žvaginai pa tālruni 28389333 vai sūtot pieteikumu e-pastā: tija.zvagina@lubana.lv.

 

Informāciju publicēja:

Tija Žvagina

Lubānas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

Jaunākie notikumi

Nav nākamo pasākumu!