2018.gads bija Latvijas filmu gads, jo pēdējos gadu desmitos, nekad nav piedzīvots tik daudz Latvijas kinofilmu pirmizrāžu. Pavisam 16 filmas tika veidotas ar Latvijas simtgades finansējumu, no kurām divas vēl savu tikšanos ar skatītāju piedzīvos 2019.gada sākumā.

Tātad kopsavilkumā Lubānas pilsētas klubā tika demonstrētas 28 filmas no tām: 5 ārzemju režisoru animācijas filmas un 3 latviešu režisoru animācijas filmas, 11 dokumentālās filmas un 9 mākslas filmas.

Vislielākais apmeklējums bija uz Annas Vidulejas spēlfilmu "Homo Novus" – 46 apmeklētāji, aiz kuras ar 43 skatītājiem sekoja Aigara Graubas "Nameja gredzens" un animācijas filma "Džungļu patruļa", ar 40 skatītājiem sekoja Ināras Kolmanes spēlfilma "Bille" un tad apmeklētāko filmu vidū ar 35 skatītājiem ir Māra Martinsona komēdija "Jaungada taksometrs", nedaudz atpalika J.Pipara dokumentālā filma “Vēsture aiz kadra” (30) un animācijas filma "Ledus karaliene - 3", kurai seko Dāvja Sīmaņa spēlfilma "Tēvs Nakts" – 28 skatītāji. Pagājušajā sezonā bija arī dokumentālās filmas seanss, kuru skatījos es un viena skatītāja, taču kopumā vidēji uz filmu nāk 13 – 15 kinomīļi.

2019.gada februārī aicināsim uz Edmunda Jansona ģimenes animācijas filmu "Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi", martā -  Andreja Ēķa jaunā un patiešām smieklīgā komēdija "Klases salidojums", aprīlī spēlfilma "1906", Alises Zariņas un Kriminālās ekselences fonda radošās komandas jaundarbs – komēdija "Blakus" un maijā animācijas filma  "Lote un pazudušie pūķi". Tā ir jau zināmā informācija par pirmā pusgada filmām, bet precīza informācija sekos novada mājas lapā, laikrakstā “Lubānas Ziņas” un uz afišām. Tiekamies kinoseansos Lubānas pilsētas klubā!

Paldies biedrībām "Kultūrpunkts" un "Latvijas Kinematogrāfistu savienība" par sadarbību šo filmu pieejamības nodrošināšanā, kā arī Andrim Stoļeram par palīdzību dažādos tehniskos jautājumos un filmu seansu demonstrēšanā.

 

Informāciju sagatavojusi:

Ilze Kraukle

Lubānas novada pašvaldības kultūras darba speciāliste

Jaunākie notikumi

Nav nākamo pasākumu!