Lubānas pilsētas estrādē 28.jūlijā, plkst.20:00 varēs skatīt teātra izrādi "Lielais loms", tajā piedalīsies dažādu Latvijas teātru aktieri. Gluži kā sena skaņu plate A.Brigaderes luga “Lielais loms” aizsauc laikos, kad debesis bija zilākas un zāle zaļāka. Bet ļaudis tādi paši kā šodien – mīlestības alkstoši un meklējoši. Metot laipu uz iecerētās sirdi, tiek likti lietā visādi stiķi - “improvizācija”, “interpretācija”, “traktēšana” un “fraktēšana”...  Un kaut arī šo jēdzienu skaidrojumu bieži neizprot arī paši izrādes varoņi, tas netraucē nonākt pie laimīgām beigām – pāru dabošanās.

Dzīves prieks bez moralizēšanas, raksturu spilgtums un dullības gars kopā ar aktieriem – Arti Drozdovu, Romānu Bargo, Eviju Skulmi, Voldemāru Šoriņu, Indru Burkovsku, Raimondu Vazdiku, Anci Kukuli, Aīdu ozoliņu, Daci Makovsku, Juri Kalniņu vai Jāni Kirmušku. Producente - Aīda Ozoliņa, režisors - Voldemārs Šoriņš un Juris Kalniņš, mākslinieks - Jānis Jansons, tautas mūzika, horeogrāfe- Raimonda Vazdika. 

Piecu cēlienu komēdiju “Lielais loms” Brigadere saraksta 1925. gada vasarā un rudenī. 1926. gada 20. janvārī to pirmoreiz izrāda Nacionālā teātra trupa. Tā patiesi ir „jautra spēle” par “pāriem, kas dabonas”. Lugā izmantoti autores dzimtās puses − Kalnamuižas − Bibliotēkas biedrības pašdarbības teātra veidošanās laika apstākļi un reāli notikumi. Par komēdijas „dzinējspēka” − inteliģentā un darbīgā Jāņa Rudža prototipu noderēja rakstnieces māsīcas ''Pļavnieku'' saimnieces Annas Zīvertes dēls Jānis. Lugā ir ļoti dabisks, nesamākslots konfliktu risinājums, raita darbība, spriegi dialogi, īsti latviska valoda. Vislielāko lomu cilvēka personības tapšanā un visā viņa dzīvē A.Brigadere piešķir mīlestībai. Būdama laba psiholoģe, viņa zina, ka ne smags darbs, ne ciešanas, pat ne dabas skaistums pats par sevi nerada gaišu, harmonisku cilvēku. Harmonija meklējama savstarpējās attiecībās.

Ieeja uz izrādi 3,- EUR, pirmsskolas vecuma bērniem ieeja brīva. Laipni aicināti!

 

Informāciju apkopoja:

Tija Žvagina

Lubānas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

Jaunākie notikumi

18
Jūl
Lubānas novada tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrā
Zero waste stāstu pēcpusdiena. Loretas Māliņas pieredzes stāsti un padomi, kā un kāpēc mazināt plastmasas lietošanu ikdienā. Ieeja bez maksas.

19
Jūl
Lubānas novada pašvaldības administrācijas ēkā
Iedzīvotāji tiks pieņemti laika posmā no plkst.09:00-10:00 Lubānas novada pašvaldības

19
Jūl
Lubānas pilsētas klubs
Lubānā seminārs medniekiem 2019. gada 19. jūlijā plkst. 15.00 Medību trofeju izstādes Lubāna “Aiviekstes svētki – 2019” apmeklēšana Lubānas novada tūrisma un kultūrvēsturiskā

23
Jūl
Lubānas jauniešu centrā
Ja vēlies radoši darboties, nāc uz Jauniešu centru. Mums ir savas idejas, bet varbūt TEV ir savas. Radīsim