Vidzemes plānošanas reģions aicina iepazīties ar “VPR Jaunumi” tematisko izdevumu  “Tūrisms”.

Tajā Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Tūrisma departamenta direktore Inese Šīrava saka, ka vidzemnieki trāpījuši desmitniekā, pievēršoties gastronomiskajam tūrismam. Par to, cik svarīgi ir sekot tendencēm nozarē un kādas priekšrocības ir tām pašvaldībām, kas iesaistās projektu īstenošanā, lasiet tematiskajā izdevumā.

Tematiskajā izdevumā “TŪRISMS” aplūkotās tēmas:

  • Tūrisma piedāvājuma potenciālu Vidzemē (intervija ar LIAA Tūrisma departamenta direktori Inesi Šīravu);
  • Gastronomiskā tūrisma tendences, projekti un aktualitātes Vidzemē; pētījums “Eiropas gastronomijas reģiona zīmola pielietojums. Gaujas nacionālā parka piemērs” (2017);
  • Hanzas stāsta turpinājums mūsdienās; pilsētas ieguvums no piederības Hanzas pilsētu tīklam (projekts “HANSA”);
  • Industriālā mantojuma nozīmība tūrisma piedāvājuma pilnveidei un ievērojamākie objekti Vidzemē (Intervija ar Latvijas Industriālā mantojuma fonda valdes priekšsēdētāju Andri Biedriņu; projekta “Industriālais mantojums” aktivitātes);
  • Kas ir 10 vērtīgākās ainavas Vidzemē (aktivitāte “Latvijas ainavu dārgumi vakar, šodien un rīt”).

Tematisko izdevumu variet lasīt issuu.com, kā arī Vidzemes plānošanas reģiona mājaslapā.

Tūrisms saskaņā ar LR Ekonomikas ministrijas sniegtajiem datiem ir viena no vadošajām pakalpojumu eksporta nozarēm Latvijā, kas, neskatoties uz vairākiem izaicinājumiem un satricinājumiem, stabili attīstās.

Vidzemes plānošanas reģions, virzoties uz Ilgtspējīgas attīstības stratēģijā nospraustajiem mērķiem, īsteno vairākus tūrisma jomas projektus vairākās tematikās - kultūrvēsturiskais mantojums, tajā skaitā Hanzas laiku mantojums; kultūras un dabas mantojums kā vienots resurss – tā ilgtspējīga izmantošana; gastronomiskais tūrisms; vienota galamērķa pārvaldība.

Projektos ir iesaistītas pašvaldības un uzņēmēji, un to pamatā ir pieredzes apmaiņa un zināšanu pilnveide, lai paaugstinātu tūrisma profesionāļu kompetences, kā rezultātā tiktu vairota galamērķa pievilcība.

 

Informāciju sagatavojusi:

Anita Āboliņa

Vidzemes plānošanas reģiona sabiedrisko attiecību vadītāja

Jaunākie notikumi

Nav nākamo pasākumu!