Ceturtdien, 21. maijā, Madonas novadā, pulkveža Oskara Kalpaka dzimtajās mājās "Liepsalās", notiks zemessargu zvēresta došanas svinīgā ceremonija, kad Zemessardzes 25. kājnieku bataljona rindas papildinās 15 jauni zemessargi no Lubānas, Cesvaines, Gulbenes un Madonas novadiem.

Svinīgajā ceremonijā piedalīsies bataljona komandieris pulkvežleitnants Ģirts Pintāns un bataljona virsseržants Māris Ezeriņš.

Pēc zvēresta jaunie zemessargi uzsāks pamatapmācības kursu, ko iespējams apgūt vairākās nedēļas nogalēs vai intensīvā pamatapmācības nometnē, kas šogad Zemessardzes 2.Vidzemes brigādē notiks no 3. līdz 23.augustam.

Zemessardzes 25. kājnieku bataljons ir dibināts 1991.gada 17. oktobrī, bet 2002. gadā tas tika apvienots ar Madonas 26. kājnieku bataljonu. Zemessardzes 25.kājnieku bataljona pamatuzdevums ir attīstīt jaunās un uzlabot jau esošās kaujas spējas, lai nodrošinātu tā atbildības rajona aizsardzības uzdevumu izpildi, dalību starptautiskajās operācijās, kā arī atbalstu valsts, pašvaldību un civilajām institūcijām. 2020.gadā bataljona sastāvā tiek veidota profesionālā dienesta Kaujas atbalsta rota, kas tiks izvietota Stāmerienā.

Zemessardzes 25. kājnieku bataljona atbildības teritorijā ietilpst Cesvaines, Gulbenes, Madonas un Lubānas novadi.

Zemessardzē uzņem 18 līdz 55 gadus vecus Latvijas Republikas pilsoņus bez sodāmības vai apsūdzībām par nozieguma izdarīšanu. Uz kandidātiem attiecas vairāki citi ierobežojumi, ar kuriem var iepazīties Zemessardzes mājaslapā sadaļā Prasības uzņemšanai.

Vairāk par dienestu Zemessardzē un bataljonu kontaktinformāciju iespējams noskaidrot Zemessardzes mājaslapā: https://www.zs.mil.lv/ vai zvanot uz Zemessardzes vienoto diennakts tālruņa numuru 1811.

Informāciju sagatavoja

Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes

Informācijas daļa

Tālr.28326080

Facebook/Vidzemes brigādes zemessargi

Jaunākie notikumi

08
Mar
pie Meirānu tautas nama no plkst. 10.00