2019. gads Likteņdārzā plānoti daudz un dažādi pasākumi – gan jau tradicionāli un apmeklētāju iemīļoti, gan jauni – īpaši šim gadam gatavoti.  Turpināsies arī Likteņdārza attīstības darbi - Lielā kalna veidošana un Likteņdārza draugu alejas iebruģēšana, kā arī šī brīža nozīmīgākais projekts – daudzfunkcionālās sabiedriskās ēkas būvniecība.

13. aprīlis - Lielā talka – sezonas atklāšana Likteņdārzā

Līdz ar pavasara atnākšanu rosība atgriezīsies arī Likteņdārzā. Jau tradicionāli pirmais kopīgais pasākums būs Lielā talka 13.aprīlī, uz kuru gaidīsim gan lielus, gan mazus, jo darāmais atradīsies visiem. Īpaši aicinām koknesiešus, kuri par piedalīšanos talkā var saņemt Likteņdārza Gada karti. Tā dod iespēju 6 cilvēkiem sezonas laikā, uzrādot šo karti, apmeklēt Likteņdārzu bez ieejas ziedojuma.

3. maijs - Piemiņas vietas atklāšana Latvijas dibinātājiem un neatkarības atjaunotājiem

2018.gadā Likteņdārzā sadarbībā ar biedrību „4. maija Deklarācijas klubs” un tās valdes priekšsēdētāju Veltu Čebotarenoku tika uzsākta piemiņas vietas veidošana visiem 1918.gada 18. novembra Latvijas valsts dibinātājiem un 1990.gada 4.maija neatkarības atjaunotājiem. Piemiņas vieta atradīsies Likteņdārza draugu alejas sākumā, un tās svinīga atklāšana plānota 2019. gada 3. maijā.

10. maijs - Piemiņas ansambļa, kas veltīts politiski represēto ģimeņu mātēm, atklāšana

Latvijas politiski represētie iesaistījušies Likteņdārza īstenošanā kopš pašiem tā pirmsākumiem, ar savu ieguldījumu piedaloties gan amfiteātra ozolu godasardzes izveidošanā, gan Lielā kalna tapšanā, gan draugu alejas iebruģēšanā, gan strādājot talkās. Šogad sadarbībā ar biedrību „Latvijas Politiski represēto apvienība” tās valdes priekšsēdētāja Ivara Kaļķa vadībā Liktens gātes ekspozīcijas Klusuma nama zonā  10. maijā plānots atklāt piemiņas ansambli politiski represēto mātēm.

13. jūlijs - Sajūtu jeb Ģimenes diena

Jau ceturto gadu vasaras vidū Likteņdārzā norisināsies par Sajūtu jeb Ģimenes diena. Lieli un mazi būs mīļi gaidīti uz aizraujošām aktivitātēm kopā ar ģimeni un draugiem. Sajūtu jeb Ģimenes diena ir īpašs laiks, ko nesteidzīgi pavadīt skaistajā Likteņdārza ainavā – izjust vēja plūsmu, saules vilinošo siltumu, Daugavas ūdeņu mierīgo ritumu, ieklausīties dabā un būt kopā ar sev tuvajiem cilvēkiem radošā un pozitīvā gaisotnē, izglītojošās un jautrās nodarbēs.

24. augusts - Baltijas ceļa 30. gadadienai veltīts koncerts

Viena no skaistākajām Likteņdārza tradīcijām ir vasaras koncerti kopā ar Likteņdārza draugiem. Šogad 23. augustā aprit 30 gadi kopš leģendārās vienotības akcijas “Baltijas ceļš”. Par godu tam augustā Likteņdārza amfiteātrī notiks skaists koncerts “Saule. Pērkons. Daugava.”, kurā Atmodas laika sirsnīgākās dziesmas izpildīs Latvijā populāri mūziķi.

7. septembris - Ābolu balle

Iestājoties rudenim, Likteņdārzā jau trešo gadu norisināsies tradicionālā rudens Ābolu balle. Lieli un mazi būs mīļi gaidīti uz ābolu ražas svētkiem, lai kopīgi vāktu ābolus, spiestu sulas, vārītu ievārījumu, ceptu pankūkas, uzzinātu jaunāko par ābolu šķirnēm un baudītu tautas deju priekšnesumus un īpašas aktivitātes bērniem.

18. novembris - Saulrieta sagaidīšana Likteņdārza amfiteātrī

18.novembrī Likteņdārza amfiteātrī pie Daugavas tradicionāli tiek svinēta Latvijas neatkarības proklamēšanas diena, visiem kopīgi dziedot Latvijas himnu, klausoties "Kokneses fonds" padomes priekšsēdētājas uzrunā, skatoties tautas deju kolektīva priekšnesumus, liekot svecītes Latvijas kontūras formā un sagaidot saulrietu ar simbolisko astoņpadsmit ugunskuru iedegšanu.

 

Informāciju publicēšanai sniedzis: 

Kokneses fonds

 

 

 

Jaunākie notikumi

Nav nākamo pasākumu!