Visā pasaulē arī šogad, 30.martā, no plkst.20:30 līdz 21:30, tiks svinēta Zemes stunda – lielākā globālā akcija, kuras laikā visu valstu iedzīvotāji, uzņēmēji, organizācijas un institūcijas tiek aicinātas simboliski uz vienu stundu izslēgt elektrību, tā paužot savu atbalstu vides problēmu risināšanai.

Gatavojoties Zemes stundai, Pasaules Dabas fonds (PDF) vēlas izcelt tos labos piemērus sabiedrībā, kas mums rāda – kaut tikai nedaudz mainot savus ieradumus, ietekmi uz vidi var samazināt, un tas nav sarežģīti! Tāpēc arī šogad, izsludinot konkursu, tiks meklēts “Klimata vēstnieks”. Organizatori skaidro, ka konkursā ir divas nominācijas, kurām var gan pieteikties pats, gan nominēt kādu līdzcilvēku. Nominācijai “Dabai draudzīga dzīvesveida vēstnieks” tiek aicināts pieteikt personu, kura ikdienā īsteno videi draudzīgu dzīvesveidu, savukārt otrai nominācijai - “Dabai draudzīga dzīvesveida vēstnieks sabiedrībā”, personu, kura ir guvusi būtiskus panākumus videi draudzīgu iniciatīvu īstenošanā, iesaistot sabiedrību.

Motivēti pieteikumi brīvā formā tiek gaidīti līdz šī gada 1. martam uz e-pastu info@pdf.lv. Katras nominācijas uzvarētājs iegūs dāvanu karti 500 eiro vērtībā aktīvās atpūtas inventāra veikalā “Ceļotājs”. Konkursa uzvarētāji tiks godināti Zemes stundai veltītā koncertā 30. martā Rīgā.

Arī šogad Zemes stunda Latvijā notiek ar “Tetra Pak” atbalstu. Tās norisi Latvijā organizē Pasaules Dabas fonds, bet akciju pasaulē koordinē vadošā vides organizācija WWF.

Konkursa "Klimata vēstnieks" nolikums atrodams ŠEIT.

 

Informācijas avots:

Pasaules Dabas Fonds

 

Jaunākie notikumi

18
Jūl
Lubānas novada tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrā
Zero waste stāstu pēcpusdiena. Loretas Māliņas pieredzes stāsti un padomi, kā un kāpēc mazināt plastmasas lietošanu ikdienā. Ieeja bez maksas.

19
Jūl
Lubānas novada pašvaldības administrācijas ēkā
Iedzīvotāji tiks pieņemti laika posmā no plkst.09:00-10:00 Lubānas novada pašvaldības

19
Jūl
Lubānas pilsētas klubs
Lubānā seminārs medniekiem 2019. gada 19. jūlijā plkst. 15.00 Medību trofeju izstādes Lubāna “Aiviekstes svētki – 2019” apmeklēšana Lubānas novada tūrisma un kultūrvēsturiskā

23
Jūl
Lubānas jauniešu centrā
Ja vēlies radoši darboties, nāc uz Jauniešu centru. Mums ir savas idejas, bet varbūt TEV ir savas. Radīsim