28. janvārī no pulksten 10.00 Madonas bibliotēkā nevalstiskajām organizācijām būs pieejamas bezmaksas konsultācijas par grāmatvedības, juridiskajiem un attīstības jautājumiem. Īpaši aktuāla šobrīd varētu būt gada pārskatu sagatavošana, ikdienas grāmatvedības kārtošana, kā arī aktuālās finanšu piesaistes iespējas un patiesā labuma guvēju reģistrācija, kas obligāta visām biedrībām un nodibinājumiem. Uz konsultācijām iepriekš jāpiesakās pa tālruni 20258200 vai e-pastu vnf@vnf.lv.

NVO juridiskie un attīstības jautājumi aptver tādas tēmas kā NVO izveide, dibināšanas dokumenti, statūtu un pārvaldes institūciju izmaiņas, darbības ilgtermiņa plānošana, līdzekļu piesaiste, projektu vadība utt. Konsultācijas sniedz Ansis Bērziņš, Valmieras novada fonda vadītājs. Viņš palīdz NVO par šīm tēmām kopš 2007. gada, ir vērtējis projektus EEZ finanšu instrumenta konkursos, tā gūstot priekšstatu par organizāciju dažādību un par tipiskām kļūdām projektos, bet šobrīd piedalās jaunā perioda EEZ finansējuma plānošanā.

NVO grāmatvedības konsultācijas aptver jebkurus jautājumus saistībā ar finanšu uzskaiti, dokumentu noformēšanu, vienkāršā un divkāršā ieraksta grāmatvedības organizēšanu, gada pārskatiem utt. Konsultācijas sniedz Dzintra Blaua, pieredzējusi grāmatvede NVO, pašvaldībās un uzņēmumos.

Izbraukuma konsultācijas vēl notiks 30. janvārī Cēsīs. Pateicoties Kultūras ministrijas atbalstam, Valmieras novada fonds individuālās konsultācijas nodrošina bez maksas jebkurai biedrībai un nodibinājumam Vidzemē. Vairāk informācijas mājas lapā www.vnf.lv sadaļā “Aktuāli”.


Aktuālās projektu iespējas: ir izsludināti vairāki projektu konkursi sabiedriskām iniciatīvām.

Aizvadīts Vidzemes NVO forums "Svinam NVO": 

8. decembrī ar Kultūras ministrijas atbalstu Valmieras koncertzālē notika Vidzemes NVO forums 2018 un Vidzemes brīvprātīgo godināšana. Vairāk informācijas šeit: http://www.vnf.lv/lv/dazadi-labie-darbi/svinam-nvo---vidzemes-nvo-forums-2018/?si=113
Video atskats uz forumu: https://youtu.be/BXKR9W9GLm0

Domājot par nākotni, lūdzam velīt 5-10 minūtes un aizpildīt anketu, kas palīdzēs piedāvāt NVO sektoram pēc iespējas vērtīgāku saietu nākamreiz: https://goo.gl/forms/KkYBOkefALzSrxH43. Anketu pildiet neatkarīgi no tā, vai bijāt vai nebijāt NVO forumā Valmierā!

Izveidota Aktīvo iedzīvotāju fonda mājas lapa.

Ja vēlies sekot līdzi jaunumiem par un ap topošo EEZ finanšu instrumenta atbalstu pilsoniskajai sabiedrībai Latvijā, tad atzīmē mājas lapu http://www.activecitizensfund.lv un Facebook lapu https://www.facebook.com/AktivoIedzivotajuFonds.

Šobrīd NVO konsorcijs turpina sagatavošanās darbus Aktīvo iedzīvotāju fonda ieviešanai. Pirmie projektu konkursi ir gaidāmi jau 2019. gadā. Jau rudenī tika publiski ziņots, ka Norvēģijas, Islandes un Lihtenšteinas finansējumu šajā periodā administrēs NVO konsorcijs, kuru veido sešas organizācijas – Latvijas Pilsoniskā alianse, Latvijas Lauku forums, Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs, Kurzemes NVO centrs, Valmieras novada fonds un Zemgales NVO atbalsta centrs. Iepriekš šos līdzekļus administrēja Sabiedrības integrācijas fonds.

 

Papildu informācija:

Ansis Bērziņš, Valmieras novada fonda valdes priekšsēdētājs

Tālrunis: 26136756, 64281792; e-pasts: vnf@vnf.lv

http://www.vnf.lv

 

 

Jaunākie notikumi

21
Jan
Komitejas sēde notiks videokonferences veidā
Komitejas sēdē tiks izskatīti jautājumi: 1. Par 2021.gada budžeta projekta LUBĀNAS VIDUSSKOLA ieņēmumu/izdevumu tāmi. 2. Par 2021.gada budžeta

25
Jan
Komitejas sēde notiks videokonferences veidā

28
Jan
Domes sēde notiks videokonferences veidā