Ņemot vērā sabiedriska aktīvā mecenāta Ulda Šalajeva ieguldījumu vairāku gadu laikā Latvijas tautiešu labā, aicinām viņu iekļaut topā GADA EIROPAS CILVĒKA LATVIJĀ 2018, pierakstot sadaļā "Cits" - Uldis ŠALAJEVS, ES Karjeras personāla vēstnieks, mecenāts, "ONE" Jaunatnes vēstnieks Belģijā. Ar šo Jūs pateiksiet PALDIES viņa nesavtīgajam atbalstam vairāku gadu garumā Latvijas iedzīvotāju labā!

Kā pievienot un balsot par Uldi Šalajevu?

1.      Nospiežam uz hipersaites: http://ejuz.lv/gadacilveks10!
[to varat atkāroti darīt arī no dažādām IP adresēm – mājās, darbā, publiskajiem WiFi]

2.      Norādam savu dzimumu un vecumu (šie ir anonīmi dati statistikai)!

3.      No zemāk pieejamā cilvēku saraksta sadaļā
"CITS" ierakstiet:
Uldis ŠALAJEVS, ES Karjeras personāla vēstnieks, mecenāts, "ONE" Jaunatnes vēstnieks Belģijā

4.      Sadaļā pamatojums norādiet īsu pamatojumu (plašāku pamatojumu lūdzu skat. zemāk – to varat arī iekopēt šīs anketas sadaļā)!

Īss pamatojuma piemērs (uzrakstiet savu pamatojumu vai arī daļu no zemāk minētās informācijas varat iekopēt šajā sadaļā):

1) Uldis Šalajevs ir jaunais ilggadējais mecenāts, jo jau 6 gadu laikā no saviem personīgajiem līdzekļiem finansiāli atbalstījis jau 11 talantīgos LLU inženierzinātnes studentus, lai gan pašam tikko palika tikai 36 gadi!

2) Uldis Šalajevs kopš 2012.gada savā brīvajā laikā regulāri stāsta par karjeras iespējām ES iestādēs interesentiem gan Latvijā, gan arī Briselē! Apmeklētāju skaits ir liels uz viņa izsludinātajām bezmaksas vieslekcijām, it īpaši Eiropas Savienības Mājā Rīgā!

3) Sabiedriski aktīvs jaunietis – šogad pats kā idejas autors, organizators un finansētājs no saviem personīgajiem līdzekļiem organizēja Latvijas mēroga projekta "Latvijas nākotne…Eiropā" eseju konkursu par to, kāda būs Latvijas loma un kā tā attīstīsies jaunajā ES valstu saimē līdz 2030.gadam, ņemot vērā Lielbritānijas izstāšanos no 28 valstu ES. Konkursa žūrijā bija augsta līmeņa eksperti no Eiropas Komisijas, Ārlietu ministrijas, LLU, medijiem Latvijā. Apbalvošanas ceremonija notika š.g. 16.02.2018. Rīgā!

4) Uldis Šalajevs ir ikgadējs Eiropas Komisijas iniciatīvas "Atpakaļ uz skolu" aktīvs dalībnieks, jo savā brīvajā laikā stāstot par ES jautājumiem skolās reģionos Latvijā.

5) No 2016.g. marta U.Šalajevs savā brīvajā laikā darbojas ar attīstības sadarbības jautājumiem pasaulē kā starptautiskās nevalstiskās organizācijas "ONE" Jaunatnes vēstnieks Beļģijā.

5.      Lūdzu pārsūtiet šo e-pastu un aiciniet pārējos savus kolēģus, draugus, radus pievienot sarakstam GADA EIROPAS CILVĒKA LATVIJĀ 2018 – Uldis ŠALAJEVS! Aktīvi pievienot un balsot par Uldi ŠALAJEVU varam līdz 19.decembrim šeit http://ejuz.lv/gadacilveks10!

Kas ir Uldis Šalajevs?

Pēdējo piecu gadu laikā teju jau regulāri varam klausīties bezmaksas vieslekcijas, ko sniedz mecenāts Uldis Šalajevs, ne tikai Eiropas Savienības mājā Rīgā, bet arī citās Latvijas pilsētās. Vieslekcijas, kuru laikā varam uzzināt par jaunākajām atlases metodēm un pildāmajiem testiem darbam Eiropas Savienības (ES) institūcijās kādā no 28 ES valstīm vai arī citviet pasaulē. Piemēram, Eiropas Ārējās Darbības dienests (EEAS) piedāvā saviem darbiniekiem strādāt kāda no to 140 birojiem pasaulē… Jaunietis interesentiem plaši izklāsta arī par prakses iespējām ES institūcijās un aģentūrās. Š.g. jūlijā EPSO iecēla Uldi Šalajevu par ES Karjeras personāla vēstnieku. Viņš savā brīvajā laikā stāsta par karjeras iespējām ES iestādēs.

ES Karjeras personāla vēstnieks Uldis Šalajevs (Vidzemnieks no Madonas novada) ir stažējies Eiropas Parlamentā 2010.gadā un vēlāk strādājis Eiropas Ārējās darbības dienestā (EEAS) Briselē. Kopš 2013.gada strādā Eiropas Komisijā Briselē. U.Šalajevs ir ieguvis padziļināto maģistra grādu Eiropas ekonomikas integrācijā un attīstībā prestižajā Briseles Brīvā universitātē (Vrije Universiteit Brussel, VUB, prestižo VUB, kura ir ierindota 188.vietā pasaulē prestižāko universitāšu  top, viņš ir absolvējis ar izcilību, www.topuniversities.com), iepriekš absolvējot Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) Informācijas tehnoloģiju fakultāti, Avansas Universitāti Nīderlandē un Ērgļu arodvidusskolu. Ikdienā komunicē angļu, vācu, franču un krievus svešvalodās.

Papildus informācija (hipersaites):

·      TV intervija ar Uldi Šalajevu "Pēdējos gados ar mecenātismu sāk nodarboties arī gados jaunāki cilvēki" (LNT Ziņu Top 10, Kristīne Ozolniece, 07.05.2017.; skat. raidījumā audio-interviju sižetu sākot ar 08:06 līdz 14:10)

·      Ulda Šalajeva stipendija (http://www.llu.lv/index.php/lv/stipendijas/attistibas-fonda-stipendijas/ulda-salajeva-stipendija)

·      Beļģijas Latviešu Ziņas: Intervija ar Uldi Šalajevu. "Ziedot daļu atalgojuma cēlam mērķim" (04.12.2016.).

·      Pilnu aprakstu par Ulda Šalajeva sasniegumiem varat lasīt Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras (JSPA) žurnālā "Jaunatne" (09.2017., Nr 54, "Neformālās izglītības spēks: Ulda Šalajeva pieredze", 8.-12.lpp.),

·      savukārt klausīties aicinām Latvijas Radio 1 raidījumā "21.gadsimta latvietis" interviju ar Uldi Šalajevu šeit - "Palīdzība tiem, kas meklē darbu Eiropas Savienības institūcijās" (07.05.2017., Ansis Bogustovs, audioieraksts).

Kāds ir pamatojums, kāpēc pievienot un balsot par Uldi Šalajevu kā GADA EIROPAS CILVĒKA LATVIJĀ 2018?

1) Pieredze EP darbā Briselē. Viņš ir strādājis Eiropas Parlamentā Briselē 2009. un 2010.g. kā stažieris gan EP saistībā ar Eiropas izglītības, kultūras un jaunatnes jautājumiem (CULT komitejā), gan arī EP administrācijā saistībā ar ES budžetu jautājumiem, tādējādi gūstot plašu darba pieredzi, kā arī aktīvi darbojies ar augsta līmeņa Eiropas līmeņa sadarbības partneriem.

2) Teju 10 gadu plaša pieredze ES institūcijās darbā ar ES jautājumiem. Kopš 2010.g. nogales, U.Šalajevs ikdienā strādā Eiropas Savienības (ES) institūcijās Briselē ar ES jautājumiem 500 miljonu Eiropiešu labā. Lielākā viņa darba pieredze ir Eiropas Komisijā (EK) jo īpaši sfērās saistībā ES budžetu un personāla, reģionālo attīstības politiku, kā arī ES pārkāpumu procedūrām, kas aptver vairums no ES politikas jomām. Divus gadus ir strādājis ES diplomātiskajā dienestā jeb Eiropas Ārējās darbības dienestā, sadarbojoties ar ES delegācijām pasaulē. Rotācijas kārtībā viņš ir strādājis vairāku Eiropas Komisāru kabinetos, aizvietojot Kabinetos administratīvos kolēģus viņu prombūtnes laikā. U.Šalajevs ir strādājis šādos Komisāru kabinetos: EK Priekšsēdētāja vietniece/ ES augstā pārstāve ārlietās un drošības politikas jautājumos Federica Mogherini, Catherine Ashton; Attīstības komisārs Andris Piebalgs, EK Priekšsēdētāja vietniece par ES Digitālās programmas jautājumiem Neelie Kroes, u.c. Kopš 2015.g. viņš strādā EK Preses dienestā Briselē, ikdienā komunicējot ar Eiropas līmeņa žurnālistiem par ES jautājumiem angļu, franču, vācu un krievu valodās.

3) Teju 3 gadu brīvprātīgā darba pieredze ar attīstības sadarbības jautājumiem pasaulē. Aktīva darbība Jaunietis aktīvi uz brīvprātības ietvaros savā brīvajā laikā pilda starptautiskās nevalstiskajā organizācijas ONE Jaunatnes vēstnieka Beļģijā pienākumus kopš 2016.gada marta. “ONE" organizē informatīvās kampaņas sabiedrības izglītošanai,  piem., lai izbeigtu galēju nabadzību un cīnītos par novēršamām slimībām jo īpaši Āfrikā. Organizācija aicina politiķus apkarot novēršamās slimības, t.sk. AIDS, palielināt finanšu ieguldījumus lauksaimniecībā un uztura jomā, un pieprasīt lielāku (finanšu) caurskatāmību  nabadzības apkarošanas programmu vadībā un ieviešanā. ONE informatīvajās kampaņās ir piedalījušies vairāk nekā 9 miljoniem cilvēku visā pasaulē. “ONE” organizācijas aktivitātes, sadarbībā ar citām organizācijām, ir uzlabojušas dzīvošanas apstākļus Āfrikā. Piemēram, pašreiz vairāk nekā 7,5 miljoniem tās iedzīvotājiem ir piekļuve AIDS medikamentiem, lai gan 2002.gadā tas bija iespējams tikai ap 50 000 indivīdiem; kopš 2000.gada, Malārija ir samazinājusies par 75% astoņās Āfrikas valstīs, pašreiz vairāk nekā 51 miljoni bērnu visā  Subsahāras Āfrikā apmeklē pamatskolu. U.Šalajevs kopā ar citiem vairāk nekā 300 kolēģiem, brīvprātīgajiem, kuri dzīvo Apvienotajā Karalistē, Francijā, Itālijā, Īrijā, Nīderlandē un Vācijā, arī turpmāk tiksies ar politiķiem un piedalīsies pasākumos, lai palielinātu sabiedrības izpratni par nepieciešamību palielināt ES attīstības budžetu. Viņš informēs sabiedrības dalībniekus par sieviešu ekonomisko iespēju palielināšanu jaunattīstības valstīs un to nozīmi, lai risinātu cēloņa jautājumus, kas izraisa galējo nabadzību.

4) Kopš 2012.g. viņš savā brīvajā laikā regulāri stāsta par karjeras iespējām ES iestādēs interesentiem gan Latvijā, gan arī Briselē. ES Karjeras personāla vēstnieku Š.g. jūlijā Eiropas Personāla atlases birojs (EPSO) iecēla Uldi Šalajevu par ES Karjeras personāla vēstnieku. Viņa vieslekcijas tiek plaši apmeklētas, vidēji piesakās ap 50-60 interesenti, galvenokārt studenti no universitātēm.

5) Latvijas mēroga projekta "Latvijas nākotne…Eiropā" eseju konkursa - projekta idejas autors un tā vadītājs. 2018.g. februārī U.Šalajevs apkopoja konkursantu idejas elektroniskajā izdevumā "Mecenāta Ulda Šalajeva organizētā Latvijas mēroga projekta " Latvijas nākotne … Eiropā.."  eseju konkursa dalībnieku nozīmīgākie ieteikumi, atziņas un pārdomas." Apkopojums tika iesniegs Valsts prezidentam, 12.Saeimas deputātiem, un valsts pārvaldē.

6) Ikgadējās Eiropas Komisijas iniciatīvas "Atpakaļ uz skolu" aktīvs dalībnieks, stāstot par ES jautājumiem skolās reģionos. Viņš ik gadu viesojas dažādās skolās Vidzemē, stāstot par ES institūcijām, to lomu iedzīvotāju ikdienā, t.sk. kā tiek pieņemti lēmumi ES. Jau vairāk nekā 8 gadus pēc kārtas Latvijā norisinās akcija „Atpakaļ uz skolu”. Akcijas laikā Eiropas Savienības (ES) institūciju darbinieki, valsts amatpersonas, nevalstiskajā sektorā strādājošie un citi ES jautājumu eksperti tradicionāli dodas uz skolām laikā no 23.marta līdz 22.maijam, lai ar jauniešiem dalītos savās zināšanās un darba pieredzē par ES. Akcijas mērķis ir tuvināt ES institūcijas jaunajai paaudzei un sniegt skolēniem unikālu iespēju pārrunāt ES jautājumus ar cilvēkiem, kuri ikdienā saskaras ar dažādām ES politikas jomām.

Kas ir GADA EIROPAS CILVĒKS LATVIJĀ?

GADA EIROPAS CILVĒKA LATVIJĀ tituls nu jau 21 gadu pēc kārtas tiek piešķirts cilvēkam, kurš ar saviem darbiem šajā gadā ir devis vislielāko ieguldījumu Latvijas vārda popularizēšanai Eiropā un Eiropas kopējo vērtību integrēšanai Latvijā. Titula ieguvējs tiek noskaidrots sabiedrības balsojumā, ko tradicionāli organizē biedrība Eiropas Kustība Latvijā. Balsojumā katru gadu piedalās vairāk nekā 10 000 balsotāju, tādējādi pasakot PALDIES tam cilvēkam, kurš darījis vairāk, nekā to prasa darba pienākumi. Balso tagad, pievienojot sadaļā CITS - Uldis ŠALAJEVS, ES Karjeras personāla vēstnieks, mecenāts, "ONE" Jaunatnes vēstnieks Belģijā šeit: http://ejuz.lv/gadacilveks10, un aicini arī pārējos! Pateicamies par atbalstu!

 

Informāciju snieguši:

MSc. Baiba Matisone, teju 2 gadu starptautiskā pieredze mārketingā ārzemēs; maģistra grāds Rīgas Stradiņu universitātē (RSU) komunikācijas zinātnē

MSc. Olevs Nikers, Projekta Baltijas Drošības Stratēģija direktors; 2016.g. Fulbraita stipendiāts, ieguvis maģistra grādu Amerikā - Bush School of Government and Public Service, Texas A&M University; The Jamestown Foundation; https://jamestown.org/analyst/olevs-nikers/

LL.M. Otto Tabuns, Projekta Baltijas Drošības Stratēģija izpilddirektors; vieslektors starptautiskās drošības jautājumos Rīgas Juridiskajā augstskolā

Laura Stepanova, Rīgas Stradiņu universitāte (RSU)

Foto attēlots Uldis Šalajevs.

 

Jaunākie notikumi

Nav nākamo pasākumu!