Šoruden elektroenerģijas biržā visā Eiropā, tai skaitā arī Latvijā, vērojams straujš cenu kāpums, kas visdrīzāk ietekmēs visu elektroenerģijas tirgotāju klientu rēķinus. Karstā un sausā vasara nav palikusi bez sekām arī elektroenerģijas tirdzniecības nozarē. Jūlijā hidroelektrostaciju izstrāde un ūdens pietece bijusi vēsturiski zemākā kopš novērojumu sākuma. Eiropā šāda situācija pēdējo reiz pieredzēta 1866. gadā. Sausais laiks joprojām notur cenas elektrības biržā ļoti augstas. Lai arī situācija ir nepatīkama, ikvienam no mums ir iespēja ar nelielu paradumu maiņu samazināt savas izmaksas par elektrību!

Pārliecinieties, vai jums ir piemērotākais Elektrum produkts

Portālā izveidotajā produktu kalkulatorā ievadot savu vidējo elektroenerģijas patēriņu mēnesī, jums ir iespēja skatīt mēneša maksu katram no mūsu piedāvātajiem elektroenerģijas produktiem. Dzīvoklī, kur patēriņš ir neliels, visdrīzāk piemērots būs „Elektrum Ekonomiskais”, savukārt privātmājai ar lielu elektrības patēriņu izdevīgāka cena ir produktam „Elektrum Izdevīgais 600+”. Nosakiet, kurš produkts jums ir izdevīgākais!

Aicinām arī rūpīgi izvērtēt, kāda veida produktu – ar fiksētu un paredzamu vai mainīgu cenu – izvēlēties! Lai gan biržas cenai piesaistītie produkti, piemēram, „Elektrum Dinamiskais”, cenas ziņā var šķist pievilcīgi, izvērtējiet – vai esat gatavs uzņemties risku par svārstīgo cenu un neprognozējamu rēķinu? Skatiet, kura veida produkts jums ir piemērotākais!

Ieviesiet nelielas izmaiņas ikdienas paradumos

Jau 20 gadus Elektrum Energoefektivitātes centra speciālisti izglīto sabiedrību, vēstot, kā elektroenerģiju tērēt efektīvāk, nezaudējot komfortu vai to pat uzlabojot. Vai zinājāt, ka, mainot dažus paradumus, elektroenerģijas patēriņu ir iespējams samazināt vismaz par 10 %?

Var sākt ar nelielu ikdienas darbību maiņu, piemēram, veļu mazgāt 30 grādos, gatavojot maltīti, pannai vai katlam vienmēr izmantot vāku, kā arī izslēgt plīts virsmu vai cepeškrāsni 10 minūtes pirms gatavošanas beigām. Ievērojamu ietaupījumu var sniegt veco spuldžu nomaiņa uz gaismas diožu jeb LED spuldzēm – tā ietaupīsiet 70–90 % elektroenerģijas salīdzinājumā ar kvēlspuldzēm un halogēnspuldzēm.

Aicinām iepazīties ar 10 noderīgiem un klientu pārbaudītiem padomiem, kā savā mājoklī saimniekot efektīvi!

Aprēķiniet, cik liela slodze jūsu mājoklim nepieciešama!

Kopš elektroenerģijas tirgus atvēršanas elektrības maksa ir atkarīga no dažādiem faktoriem – no izvēlētā produkta, no patēriņa un pat no pieslēguma veida. Lielu daļu jūsu rēķina veido maksa par pārvades un sadales pakalpojumiem. Par mājoklim pieejamo slodzi (gan fāžu skaitu, gan ampēru daudzumu) ik mēnesi jūs maksājat fiksētu maksu.

AS „Sadales tīkls” mājaslapā ir izveidots slodzes aprēķina kalkulators, ar kura palīdzību jūs varat noteikt mājoklī nepieciešamo slodzi – norādiet, kādas elektroierīces ir mājoklī un kāda ir tām nepieciešamā jauda. Ja pēc aprēķiniem redzams, ka esošā slodze ir lielāka nekā nepieciešams, aicinām apsvērt iespēju to samazināt, tādējādi ievērojami samazinot arī savu elektroenerģijas rēķinu!

Slodzes aprēķina kalkulators pieejams šeit!

 

Informācijas avots:

AS "Latvenergo" interneta vietne elektrum.lv

 

Jaunākie notikumi

Nav nākamo pasākumu!