Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) 28. septembrī plkst.19:00-21:00 notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Šoreiz Zinātnieku nakts norisināsies neierastā pilsētvidē, pārsteidzot un iesaistot apmeklētājus – pilsētas iedzīvotājus, studējošos, viesus no tuvākās apkārtnes. Respektējot Valmieras kā gadsimtiem senas tirgotāju un Hanzas pilsētas vēsturi, Valmieras tirgus paviljona ēkā tiks “tirgots” intelekts un zināšanas un “iesaiņots” padoms katram pasākuma apmeklētājam. Tērbatas ielā 6 Zinātnieki iejutīsies tirgotāju lomā, demonstrējot savus sasniegumus sabiedrībai viegli uztveramā un atraktīvā veidā un pierādot, ka zinātne ir brīnišķīga.

Tiks demonstrētas ViA studiju iespējas un laboratorijas, kuras ļauj kļūt par pētnieku vai zinātnieku. Tāpat pasākumu papildinās uzņēmumu pārstāvji no “Eži”, “Wunder” un Valmieras biznesa inkubatora, kas parādīs, kā pētniecībā iegūtos rezultātus pārvērst produktos, pastāstīs par prakses iespējām un iespējams sniegs ideju gada projekta vai diplomdarba tēmai. Pasākuma moderators būs Jānis Rozītis.

Tāpat ikvienam interesentam būs iespēja piedalīties papildinātās realitātes aktivitāte un izpalīdzēt valmierietim, latviešu komponistam Jāzepam Vītolam.  Bet kamēr kāds cits izpalīdz, savu kārtu gaidošajiem apmeklētājiem, būs iespēja vērot savdabīgu priekšnesumu no personām, kas jau piedalās aktivitātē.

Tajā pašā laikā Valmieras integrētajā bibliotēkā, Cēsu ielā 4, notiks pasākums ģimenēm un bērniem, kuru organizē jauniešu organizācija Sudraba ZIRG`s.

Eiropas Zinātnieku nakts pasākumu programma tiek finansēta Eiropas Savienības pētniecības un inovāciju programmas Apvārsnis 2020 projekta NIGHTLV-2018-2019  (granta līguma nr.819129) ietvaros".

 

Informāciju sagatavojusi:

Vera Grāvīte

Vidzemes Augstskolas

sabiedrisko attiecību speciāliste

 

Jaunākie notikumi

18
Jūl
Lubānas novada tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrā
Zero waste stāstu pēcpusdiena. Loretas Māliņas pieredzes stāsti un padomi, kā un kāpēc mazināt plastmasas lietošanu ikdienā. Ieeja bez maksas.

19
Jūl
Lubānas novada pašvaldības administrācijas ēkā
Iedzīvotāji tiks pieņemti laika posmā no plkst.09:00-10:00 Lubānas novada pašvaldības

19
Jūl
Lubānas pilsētas klubs
Lubānā seminārs medniekiem 2019. gada 19. jūlijā plkst. 15.00 Medību trofeju izstādes Lubāna “Aiviekstes svētki – 2019” apmeklēšana Lubānas novada tūrisma un kultūrvēsturiskā

23
Jūl
Lubānas jauniešu centrā
Ja vēlies radoši darboties, nāc uz Jauniešu centru. Mums ir savas idejas, bet varbūt TEV ir savas. Radīsim