Ir bieži nācies dzirdēt, ka temati un praktiskas lietas, ko semināros un apmācībās nevalstisko organizācijas (NVO) tiešām vēlētos uzzināt un apgūt savas organizācijas veiksmīgākai darbībai, nemaz netiek piedāvātas. Tādēļ Valmieras novada fonds (VNF) aicina Lubānas novada NVO un pārējos aktīvos iedzīvotājus izteikt savu viedokli, norādot sev vēlamos apmācību tematus!  

“Lai paustu savu viedokli, VNF aicina apmeklēt sociālo tīkla Facebook grupu “NVO Vidzemē”, reģistrēties grupā, un nobalsot par sev vēlamajiem apmācību tematiem ŠEIT. Te ikvienam reģistrētam Facebook lietotājam iespējams nobalsot par kādu no piedāvātajām tēmām vai arī ierosināt sev aktuālu un jaunu tēmu (piemēram, bezmaksas tiešsaistes rīki, sabiedriskās attiecības, NVO gada pārskati, grāmatvedība u.c. temati) līdz š.g. 31. maijam. Ikviens reģistrētais Facebook lietotājs aicināts sekot lapai “NVO Vidzemē”, lai nepalaistu garām jaunumus par NVO aktuālām reģionāla, nacionāla un starptautiskām finansējuma iespējām, kā arī uzzinātu par aktuālajiem semināriem, likumdošanas izmaiņām un citām aktualitātēm.”

Jau zināms, ka Vidzemes reģionā nevalstiskajām organizācijām nav vienota Vidzemes NVO centra, Valmieras novada fonds jau vairākus gadus ir uzņēmies atbalstīt tā funkcijas. Ar Kultūras ministrijas atbalstu VNF ir sniedzis gandrīz 400 bezmaksas konsultācijas NVO juridiskajos, attīstības un grāmatvedības jautājumos. Arī šobrīd VNF ir pieejamas konsultācijas līdz pat šī gada oktobra beigām. Tāpat jānorāda, ka ar Kultūras ministrijas atbalstu rīkoti 14 konkursi Vidzemes NVO, kur atbalstu guvis 91 pilsoniskās sabiedrības un starpkultūru sadarbības attīstības projekts, tostarp mazākumtautību līdzdalības NVO projekti.  

Lai VNF spētu piedāvāt jēgpilnas un lietderīgas apmācības un seminārus, par kuru nepieciešamību viedokli paudušas pašas NVO, VNF rosina NVO būt atbildīgām un iesaistīties NVO tematu izvēlē. Tikai darot zināmu savu viedokli par nepieciešamām un aktuālām tēmām, mēs varam mainīt apmācību piedāvājumu NVO! Uz tikšanos Facebook!  

Aktivitāte tiek īstenota ar Kultūras ministrijas atbalstu projektā “Par atsevišķu valsts pārvaldes uzdevumu veikšanu pilsoniskās sabiedrības un starpkultūru sadarbības attīstības jomā.” Ikdienā Valmieras novada fonds jau teju 15 gadus strādā, atbalsot vietējo iedzīvotāju iniciatīvas dzīves uzlabošanai Valmierā un Vidzemes apkaimē, bet ziedotājiem piedāvājot mērķtiecīgas filantropijas atbalstu. 

Papildu informācija: 
Gundega Siliņa,
Valmieras novada fonda projektu vadītāja
Tālrunis: 27820430; e-pasts: gundega.silina@vnf.lv
http://www.vnf.lv

Ar 2020.g. 18. maiju darbu atsāk  “Lubānas veselības un sociālās aprūpes centra” ambulatorā daļa Oskara Kalpaka ielā 12, Lubānā.

Fizikālo procedūru kabinets – pirmdienās, trešdienās, piektdienās no plkst. 8.30 līdz 11.00

Ginekologs Anita Prušakeviča ar 25. maiju un turpmāk pirmdienās no plkst. 16.00 līdz 18.30.

Ķirurgs Andrejs Baranovskis ar 27. maiju un turpmāk katra mēneša trešajā trešdienā no plkst. 15.00 līdz 18.30.

Uz konsultāciju pie ginekologa un ķirurga pieteikties pa telefonu - 648 94115

Ar 18. maiju atsāk darbu klātienē ar apmeklētāju pieņemšanu Lubānas kultūras nams un Meirānu tautas nams, ievērojot Kultūras ministrijas izdoto 2020.g. 12. maija rīkojuma Nr. 2.5-1-62 "Par sociālās distancēšanās nodrošināšanu kultūras norišu vietās" izpildi un ņemot vērā Lubānas novada pašvaldības domes priekšsēdētāja rīkojumu Nr. LUB/2.01/20/7.
Amatiermākslas kolektīvi vēl neatsāk savu darbību klātienē, bet var strādāt attālinātā režīmā. Latvijas Nacionālais kultūras centrs prognozē, ka pozitīva scenārija gadījumā amatiermākslas kolektīvi savu darbību varēs atsākt no 2020. gada 9. jūnija, ņemot vērā kultūras ministra rīkojumā (sanitārajā protokolā) ietvertos nosacījumus. 

Lubānas novada pašvaldības kultūras darba speciāliste
Ilze Kraukle
26374962
 

Lubānas novada tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs atsāk savu darbību klātienē, aicinot apmeklētājus apmeklēt izstādi "Vilnis Zābers Lubānā".
Izstāžu zāles darba laiks:
O., T., C., P. no plkst.  9.00 līdz 12.00 un no plkst. 13.00 līdz 18.00;
sestdienās no plkst. 10.00 līdz 14.00;
svētdienās, pirmdienās - slēgts.
 
Lubānas novada pašvaldības kultūras darba speciāliste
 Ilze Kraukle
 26374962

Ar 18. maiju Lubānas pilsētas un Meirānu bibliotēkās ir atsākta bibliotekāro pakalpojumu sniegšana klātienē, ievērojot Kultūras ministrijas izdoto 2020.g. 12. maija rīkojuma Nr. 2.5-1-64 "Par sociālās distancēšanās nodrošināšanu bibliotēkā" izpildi un ņemot vērā Lubānas novada pašvaldības domes priekšsēdētāja rīkojumu Nr. LUB/2.01/20/7.
Lubānas pilsētas bibliotēka lasītājus gaidīs darba dienās no plkst. 10.00 līdz 18.00. Sestdienās un svētdienās bibliotēka slēgta. Nākot uz bibliotēku, jāatceras par piesardzību un jāievēro visi noteikumi, lai pasargātu sevi un citus! Lubānas pilsētas bibliotekāres aicina apmeklētājus izvērtēt savu veselības stāvokli un neapmeklēt bibliotēku, ja personai ir elpceļu infekcijas slimības simptomi, kā arī ja personai ir noteikts pienākums ievērot pašizolāciju, mājas karantīnu vai stingras izolācijas nosacījumus.

Meirānu bibliotēka aicina ievērot
L
ubānas pilsētas bibliotēka aicina ievērot

 

Domes ārkārtas sēde notiek attālināti. Sēdē izskatāmie jautājumi:

1. Par saistošo noteikumu Nr. 4 „Grozījumi Lubānas novada pašvaldības 2020.gada 29.janvāra saistošajos noteikumos Nr.1 „Par Lubānas novada pašvaldības budžetu 2020.gadam”” apstiprināšanu.

2. Par investīciju projekta “Latgales ielas atjaunošana Lubānā” apstiprināšanu un iesniegšanu Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai.

3. Par nekustamā īpašuma „Grantiņi”, Indrānu pagastā, Lubānas novadā, izsoles rezultātu apstiprināšanu un pirkuma līguma noslēgšanu.

Cienījamie vecāki! No 19.-22. maijam būs iespēja bērniem (līdz 18 gadiem) apmeklēt zobu higiēnisti (I.Broka- Smirnova).
Sakarā ar Covid-19 ierobežojošajiem pasākumiem apmeklēt higiēnistu varēs tikai, ja bērns iepriekš būs pieteikts. Bērniem līdz 14 gadiem - tikai vecāku pavadībā. Tāpēc, ja ir vēlēšanās vai jautājumi, lūdzu, zvanīt skolas medmāsiņai - 26258424.
Lūdzu, izmantojiet šo piedāvājumu!

Autobusiņš atradīsies pie vidusskolas trenažieru zāles. Pirms apmeklējuma būs jāaizpilda anketa, ka nav bijis kontakts ar slimnieku un nav būts ārzemēs, tiks mērīta temperatūra.

Vēl var pieteikties uz 21. un 22. maiju.

Ņemot vērā ārkārtējās situācijas turpināšanos, AS “Nordeka” uz nenoteiktu laiku atceļ reisu izpildi maršrutā Rīga – Madona – Lubāna

plkst.16:20 no Lubānas, plkst.17:35 no Madonas AO uz Rīgu un plkst.11:30 no Rīgas SAO, plkst.14:30 no Madonas AO uz Lubānu ar izpildi svētdienās. Par reisu izpildes atjaunošanas laiku tiks ziņots. 

Uģis Lapsiņš
Maršrutu sagatavošanas vecākais speciālists AS “Nordeka”

Ministru kabinets ārkārtējo situāciju pagarinājis līdz 9. jūnijam, vienlaikus, pieņemot lēmumu par pakāpenisku atsevišķu ierobežojumu atcelšanu vai samazināšanu. Obligāts priekšnoteikums šo ierobežojumu mazināšanai ir visu fiziskās distancēšanās un epidemioloģisko drošības pasākumu stingra ievērošana ikdienā visās jomās arī turpmāk.

- No 12. maija tiks mazināti ierobežojumi izglītības, sporta, dažādu pasākumu organizēšanas un pulcēšanās, transporta un tūrisma jomās.
- Ja iespējams nodrošināt savstarpējo divu metru distanci un pārējos epidemiologu noteiktos drošības noteikumus, no 12. maija būs atļauta pulcēšanās iekštelpās un ārtelpās līdz 25 cilvēkiem organizētos publiskos un privātos pasākumos.
- Pasākumu norises ilgums ārtelpās nebūs ierobežots, taču iekštelpās tas nedrīkstēs pārsniegt trīs stundas.
- No 12. maija brīvdienās un svētku dienās tirdzniecības centros strādās visi veikali.
- Pēc 12. maija tiek atļauts organizēt tūrisma pakalpojumus ceļošanai tikai Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. 14 dienu pašizolācija šajos gadījumos nebūs jāievēro.